מרכז העצמה זוגית

סדנאות זוגיות לחיזוק הקשר
רענון המיניות והעמקת האינטימיות

איך להחזיר את התשוקה לזוגיות ולנישואין

למרות הצרכים המנוגדים בין בטחון והרפתקה איך להחזיר את התשוקה לזוגיות.
מאת יורם מדן, מומחה לאינטימיות זוגית

מדוע גם בזוגיות טובה אנו חווים ירידה של תשוקה מינית בנישואין ובתחושת החיוניות?

אנו מצפים מהנישואין שיתנו לנו תחושת בטחון ויציבות. שיתוף, תמיכה, ושגרה מייצרים תחושת ביטחון, אולם, כדי להחזיר תשוקה מינית לנישואין, אנחנו צריכים גם חידושים והפתעות.

אלה הם צרכים סותרים שאנחנו מנסים למלא עם אותו בן זוג.

מערכת היחסים – זקוקה לביטחון ויציבות.
ותשוקה מינית – זקוקה לחידוש והתרגשות. 

מערכת יחסים עם ביטחון, מפנה לנו זמן ואנרגיה לעשיית קריירה, הקמת בית וגידול ילדים. ובמקרים רבים אנחנו שוכחים את עצמנו ומדחיקים את הצורך למלא את מקור האנרגיה – שזה בתוך עצמנו ובעזרת הזוגיות שלנו.

זוגות רבים שפגשנו עם השנים בסדנאות שלנו, מדברים על חוסר זמן, חזרה מאוחר הביתה מהעבודה, ניסיון לתת כמה שיותר לילדים בזמן שנותר, וכשכבר מתפנים מאוחר בערב אין כוח ופניות ולכן מעדיפים לשקוע בטלוויזיה או בפייסבוק לנקות את הראש כל אחד עם עצמו במקום לפנות זמן איכותי להרגעות וחידוש אנרגיה משותף.

מכירים את התופעה שאתם "יודעים" מראש מה בני הזוג שלכם יעשו, או יגידו? באותו הזמן שאתם בידיע מה הולך להיות אתם מאבדים את הסקרנות, ואיתה את ההקשבה למה שקורה כאן ועכשיו בינכם?

dreamstime_s_34391459

הצרכים המתנגשים, בין תשוקה לביטחון, הם צרכים סותרים. מצד אחד, אנו מצפים לביטחון ויציבות מהנישואין, ומצד שני, רוצים לחוות התרגשות ותשוקה. הבטחון מספק לנו תחושת ידיעה מראש, שבה כל מה שבן הזוג שלנו יעשה או יגיד מוכר ומתוכנן מראש. כתוצאה מכך, אנו מאבדים את הסקרנות, המסתורין והנפרדות. 

תשוקה מינית בנישואין והתרגשויות קשורים לשגרה הנעימה שיש בינינו. התוצאה היא חוסר הפתעות וחוסר התרגשות, והראש שלנו "בורח" לנושאים אחרים שמטרידים אותנו, הרחק מבן הזוג שישב לידנו.

כשהכל ידוע מראש אין הפתעות אין התרגשות והראש שלנו בורח להתעסק בנושאים שמטרידים אותנו, הרחק מבן הזוג שיושב כרגע לידנו.

כדי להחזיר תשוקה מינית בנישואין, חשוב לזכור שהחידושים וההפתעות הם מרכיב חיוני. צריך להתעורר מהשגרה, לגלות דברים חדשים יחד, לשים דגש על הקשב והסקרנות למה שקורה כאן ועכשיו בינינו. אנחנו יכולים לנסות דברים חדשים יחד, לצאת מגבולות הנוחות שלנו ולחוות דרגה חדשה של התרגשות ותשוקה.

אנחנו בני אדם שונים זה מזו, ולרוב גם בני מין שונה זה מזו. כך שלכל אחד יש את הדרך המיוחדת שלו להתרגש מהפתעות וחידושים. יש דרך שיותר מתאימים לגברים ויש דרך שיותר מתאימה למה שמרגש נשים. בהמשך נרחיב ונגלה מהי דרך הגבר ומהי דרך האישה שמעורר את החושים וגורם להתרגשות אצל נשים ואצל גברים שיכול גם להחזיר תשוקה מינית בנישואין.

מה עושים כדי להגביר תשוקה בנישואין?

מה אפשר?
למדו להיות נוכחים זה עם זה בכאן ועכשיו
העבירו את הראש ממצב "ידיעה" למצב "חקירה והתנסות", מקדו את תשומת הלב בגוף בתחושות ובנשימה… ופתאום תגלו כמה נעים לגעת, ולקבל מגע, ותצליחו להיות קלילים ויצירתיים. קראו עוד בנושא.

קריירה וילדים
על בסיס הביטחון שנוצר בנישואין אנו מפנים אנרגיה לעשייה, ושוכחים לטפל במקור האנרגיה- בעצמנו ובזוגיות שלנו.
זוגות רבים שפגשנו עם השנים בסדנאות שלנו, מדברים על חוסר זמן, חזרה מאוחר הביתה מהעבודה, ניסיון לתת כמה שיותר לילדים בזמן שנותר, וכשכבר מתפנים מאוחר בערב אין כוח ופניות ולכן מעדיפים לשקוע בטלוויזיה או בפייסבוק לנקות את הראש כ"א עם עצמו במקום לפנות זמן איכותי להרגעות וחידוש אנרגיה משותף.

פנו לעצמכם מרחב וזמן
כן, זה בסדר לקבוע דייט כפי שהיינו עושים עם מאהב/ת. כי אם נשקיע רק 20% מהאנרגיה שהיינו משקיעים במאהב/ת, בפינוי הזמן וביוזמה, יהיה לנו אחלה בלוי עם בן/ת הזוג החוקי.
דמיינו מה הייתם נהנים לעשות עם מאהב/ת דמיוני/ת:
הציעו אמבט קצף שמלאתם עם כוס יין ליד, והציעו קרצוף לבן הזוג,
או השמיעו מוסיקה שבחרתם במיוחד והציעו ריקוד במהלכו תקלפו זה מזה את הבגדים… קראו עוד בנושא

הקשיבו למה שאתם זקוקים
דווקא ככל שמקומו של בן הזוג בחיים שלנו יותר משמעותי, אנחנו מושפעים יותר מהביקורת שלו, או מהרצונות שלו, ואז אנחנו מתחילים "ללכת על ביצים" להתחשב מראש ברצונו, שוכחים לשאול את עצמינו למה אנו זקוקים, ההתחשבות גורמת לצמצום האפשרויות וליצירת שגרה, חוששים ליזום ולצאת מאיזור הנוחות.
פגשתי גברים שאומרים "לי יהיה טוב שהיא תהנה ותשתחרר", או נשים שאומרות " לעיתים לא בא לי בכלל, ואני שוכבת איתו כי הוא זקוק לזה" התחשבות יתר גורמת לניתוק שלנו מגופנו ומהרצונות שלנו ולירידה בתשוקה.

מה עוד אפשרי?

הפנו תשומת לב אליכם פנימה
תיהנו מעצמכם גם כנותנים וגם כמקבלים, למדו דרך תחושות הגוף למה אתם זקוקים, ולמדו את בן הזוג.
קראו עוד בנושא

אינטימיות – גם צורך וגם פחד
את האינטימיות הראשונה שלנו יצרנו עם הורינו בינקות ובילדות, היינו תלויים בקרבתם ואהבתם להישרדות שלנו, כאשר ההורים לא היו מספיק קשובים אלינו ולצרכים שלנו,זה נחווה כסכנת מוות. לכן הצורך בקרבה מלווה גם בפחד שמה ידחו אותנו, או יתעלמו מהצרכים שלנו, לעיתים אנחנו מגיעים לזוגיות עם "שיריון" גופני ורגשי עבה שיגן עלינו מפני פגיעות העבר, גם רוצים קרבה וגם פוחדים ממנה. מתלוננים מדוע הוא/היא אינם יוזמים קרבה, מגע , סקס ופוחדים ליזום ולהדחות.

אז איך משנים?
מי שחווה את ההתרחקות לוקח על עצמו אחריות לייצר מחדש קרבה והזנה הדדית.
לעיתים בגלל הפחד אנחנו זקוקים לעזרה של מומחה לרשותכם מגוון אפשרויות עזרה

אינטימיות ומיניות

גם גברים וגם נשים זקוקים למילוי המצברים והלב, לתחושת החיוניות והחיבור שמייצרת המיניות והאהבה. הבעיה היא שכמו במגנט dreamstime_s_34885675אנחנו זקוקים לקוטביות שונה כדי להמשך אחד לשני , הגברים נפתחים לאהבה דרך המיניות שלהם, אצלם הקוטב החיובי נמצא במיניות, ואילו הנשים זקוקות לאהבה חיבור וקשר, כדי להיפתח למיניות. אצלן הקוטב החיובי נמצא בלב.

הצרה היא שכאשר איננו מפנימים את ההבדל הזה אנו פונים זה לזו עם הקוטב השלילי, וחווים אכזבה, הסתגרות, המנעות. ופונים למצוא פתרונות לחוויות החיוניות והתרגשות במקומות אחרים, ונוצרת התרחקות וירידה בתשוקה.
נשים זקוקות להרבה מגע מפנק ומלטף בכל הגוף שנותן תחושה שהן אהובות בזכות מי שהן ולא רק בזכות מיניותן.
גברים לרוב זקוקים למגע ישיר במיניות, מגע ישיר משדר אני אוהבת אותך, גם אם כרגע אין לי חשק לסקס. קרא עוד

סדנת אהבה זוגית
בני הזוג לומדים את סוד המשיכה בין גבר לאישה, לגעת בכל אחד/ת בדרך שבה הוא זקוק. לחבר בין המיניות והאהבה לייצר תחושת אחדות וקרבה ולהעצים את החוויה המינית.
משתתפים דווחו שזאת גולת הכותרת של הסדנה, ושאלו למה לא מלמדים את הידע הזה בבתי ספר?
ומה עוד אפשר ללמוד? (באותו מפגש או במפגשי המשך)

    • כלים לפינוי הראש והגוף ולסיוע הדדי למילוי המצברים
    • דרכים שונות להרחיב את היצירתיות לחקור את הגבולות והאפשרויות ללמד את בן זוגכם בדרך מעודדת ומעצימה.
    • לומדים מגע להסרת השריון השרירי והרגשי ומגלים את האני השובב והשמח .
    • כיצד לרענן את התשוקה בנישואין

רוצים לגלות עוד ?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00

יום שבת סגור

הקמת אתר ותוכן נחמה ויורם מדן © עיצוב שי צאודרר ז"ל
♥ מקודם ע"י וובקלאב קידום אתרים
ספא בצפון
מדיניות פרטיות
♥ הצהרת נגישות

♥ מפת האתר
צור קשר

נחמה מדן

יועצת זוגית, מומחית לאינטימיות ומיניות.
בעלים של קסם המגע הזוגי בבית לחם הגלילית.
04-9531159