חוסר חשק מיני

מה עושים?

יורם מדן

מאת: נחמה ויורם מדן        זמן קריאה: 11 דקות

יש לי חוסר חשק מיני - מה עושים?

ירידה בחשק המיני יכולה ליצור חוסר חשק מיני מתסכל, למה זה קורה לי ??? הסיפור של שלום ודורית מגלה עולם שלם של אפשרויות ותובנות, להחזרת החשק המיני, חיזוק הקשר ותחושת הביטחון האישית והזוגית.

חוסר חשק מיני. כיצד מגיעים לשם?

שלום (53) ודורית (50) נשואים 25 שנה הם ניהלו הרבה שנים עסק משותף ועבדו עד שעות מאוחרות. הם ראו זה את זו כל יום – כל היום, ולא היה להם זמן להתגעגע אחד לשנייה. לאחרונה החליטו להעביר את העסק לידי אחד הבנים.

שלום שהיה מאה אחוז בתוך העסק, מתענג עכשיו על הזמן הפנוי שנוצר לו, הוא מתמסר לפעילות ספורטיבית ומאושר מהחלטתו. דורית עדיין נצמדת לשגרה הישנה, ועסוקה בהעברת העסק לבן.

הם מספרים על חברות ושותפות עמוקה, ויחד עם זה האינטימיות ביניהם נדחקה למקום האחרון ברשימת העדיפויות שלהם.

שלום מספר "אחרי שנים שהייתי טרוד בעבודה, בתקופה האחרונה אני מגלה מחדש את החיים. שנים דורית ואני היינו צמודים אחד לשנייה כל היום ביחד, מדברים על העבודה ומשתפים על הכל, כולל על הדברים הקטנים. הייתה תחושה של מסע משותף וקירבה גדולה בינינו, והמיניות הייתה זורמת, מקרבת ומשחררת. 

פתאום, בתוך תחושת ה'היי' אני מרגיש שקשה לי להתקרב את דורית. בכל פעם שאני מנסה להתקרב לדורית, אני מרגיש שהיא לא פנויה אלי, אני מרגיש לא שייך, ומרגיש שכל מה שאני עושה לא מדליק אותה. 

אז יצרתי לעצמי מקורות בילוי ופורקן בתחביבים חדשים כמו טיולי אופניים עם קבוצת חברים חדשים. ואני מפחד שאם זה ימשך ככה, עם חוסר חשק מיני, כל אחד יפתח עולם משלו, אנחנו נתרחק והזוגיות שהייתה תיעלם.

דורית מצידה מספרת "אני מרוכזת בכל החודשים האחרונים להעביר את העסק לבן שלנו. שלום ואני כבר לא חיים באותה אינטנסיביות יומיומית, כמו זו שחלקנו אותה כשעבדנו יחד בעסק.

אני מרגישה שמשהו השתנה. באופן מוזר שלא ציפיתי לו, נוצר ריחוק. כאילו אבד לנו איזשהו בסיס משותף.

הוא עסוק בשלו, ואני עסוקה בשלי. וכשמגיעים הביתה כל אחד צונח לכורסה שלו. אני כבר לא מרגישה את הקירבה שיוצרת לי תחושת משיכה אליו.

אני לא יודעת אם לקרוא לזה חוסר חשק מיני או שיש כאן משהו נקודתי שקשור לזוגיות שלנו שאולי מתפוררת?

אני באמת חוששת ולא יודעת להסביר עד הסוף מה קורה כאן."

"ירידת חשק יכולה להיות פתח נפלא לגילוי עצמי. אולי כדאי להקדיש יחד זמן משותף לגילוי הדדי"

חוסר חשק מיני אצל האישה

אם ככה, בחודשים האחרונים בני הזוג שלום ודורית מרגישים ריחוק שלא היה מנת חלקם בעבר. אחרי שנים ששניהם עבדו ביחד באינטנסיביות וחלקו ביחד את האתגרים ואת ההצלחות בעסק, נדמה שאבד הציר המשותף שחיבר ביניהם בשנים האחרונות. 

שניהם מספרים, כל אחד בגרסה שלו, שהדבר הגיע גם לחדר המיטות שלהם. כאשר שלום מנסה להתקרב לדורית ולגעת בה מבלי שהייתה להם חוויה משותפת כלשהיא, הגוף שלה לא פנוי למגע. שלום מרגיש דחיה ואז הם פחות מתחבקים, פחות נוגעים והם חווים ירידה בחשק.

תקופות ממושכות של ריחוק בין בני זוג, עלולות ליצור פער שקשה לגשר עליו. אך למזלם של שלום ודורית, אחרי כמה חודשים כאלה שניהם התעוררו, ושמו לב לחוסר שנוצר בעקבות הריחוק. 

הם התחילו להתגעגע לזוגיות הקודמת שלהם, ליחסים החמים, לקרבה, לשיתוף ולחברות הטובה. ובתוך כל זה קשה להם עם העובדה שיחסי המין "כבו". הם רוצים להחזיר לעצמם את האש שהייתה להם, עם קרבה רגשית וגופנית. שניהם מרגישים שליחסי המין יש חלק חשוב בקשר, והם רוצים להחזיר לעצמם את החשק המיני. לכן הם הגיעו אלינו לבקש עזרה. 

למה אין חשק מיני? נחמה אומרת שזוגות שמגיעים עם השאלה למה אין לי חשק מיני יכולים בדרך כלל למצוא את הסיבה מחוץ לחדר המיטות

למה אין חשק מיני? המקרה של שלום ודורית ממחיש הלכה למעשה שזו לא בהכרח בעיה בחדר המיטות שפוגעת בתחושת הביחד והקירבה הפיזית. אצל נשים, תחושת החיבור והקשר נחוצים מאוד, ואפילו הכרחיים, על מנת להרגיש את האהבה ולמלא את הלב. מה שמאפשר לאנרגיה מינית להתפתח.

מאז השינוי בעבודה, שלכל אחד עיסוק משלו, נעלמו השיתופים שהם רגילים אליהם, והם עוד לא יצרו להם מנגנוני שיתוף חדשים. לכן נוצרה תחושה של חיים במקביל.

כאשר בני הזוג שואלים את עצמם למה אין חשק מיני זה מרמז על כך שיש לבני הזוג חוסן נפשי מספיק, כדי שכל אחד מהם יוכל לשאול את השני ולשמוע אותו מספר למה אין לי חשק מיני. עם זוג כזה יהיה יותר קל לרענן את החשק המיני. 

החוסן הנפשי מתבטא ביכולת שלהם להכיל גם רגשות עמוקים (שיכולים להתפרש כמו ביקורת), ולהגיב בצורה פרופורציונאלית וגם להתפתח מזה. 

כאשר יש ירידת חשק מיני כנראה שיש ירידה או חסימה באנרגית החיים. אנרגיה ואנרגית החיים זה משהו פיזי, האנרגיה זורמת בתוך העצבים ומושפעת מהיבטים נפשיים בהתאם לגירויים שהאדם חווה באותו רגע, ולמיקום הפנימי שלו.

למה חוסר חשק מיני? אני רוצה להחזיר את הניצוץ לזוגיות

כאשר אנו מאוזנים רגשית האנרגיה זורמת ומאוזנת,

לעומת זאת כשיש עומס רגשי או פיזי, יכולים לקראת שני דברים:

 • האחד, עומס רגשי מציף אותנו. זה יכול להתבטא בחרדה, בבהלה או התפרצויות כעס וחוסר חיבור למציאות.
 • מנגד, חסימה רגשית שמפעילה את מנגנוני ההגנה מכאב ומכבה את זרימת האנרגיה. זה יכול להתבטא בחולשה, דכאון, מצב רוח ירוד או הסתגרות. גם פה החיבור עם המציאות מתנתק.

בשני המקרים קשה להיות בהקשבה ונוכחות כדי להיות באינטימיות, כי במח מתחילות להשתולל מחשבות אשר לא מחוברות למציאות.

הגוף זקוק שנהיה בנוכחות, הקשבה ואינטימיות כדי לאפשר להורמונים המעוררים, להעלות את האנרגיה, מה שמגביר חשק מיני.

אז בפעם הבאה, כאשר השאלה למה אין לי חשק מיני שוב צצה לך בראש, יהיה לך עוד ידע כיצד לגלות ולחקור למה אין חשק מיני ולמה יורדת האנרגיה.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

ירידה באנרגיה עשויה להיות קשורה עם:

 • עייפות הנובעת מעומס יתר. עבודה קשה, כמו חוסר שינה, בזבוז כוחות על עיסוקים וויכוחים לא מועילים
 • מחלה שמחלישה את כל מערכות הגוף.
 • שחיקה. כאשר אנו ממשיכים באותה עשיה שאינה ממלאת, ולהיפך מרוקנת.
 • מנגנוני הגנה עתיקים שיכולים לנבוע מפצעי ילדות, שגוזלות מאיתנו אנרגיה רבה.
 • רגשות כבושים (וחנוקים?) שאין להם מקום להתבטא, כחלק מקושי בתוך המערכת הזוגית. המאמץ להחזיק את הרגשות בפנים דורש מאמץ ואנרגיה מבוזבזת.
 • מגבלות שאנו שמים על עצמנו כתוצאה מהחינוך שקיבלנו.

 

במקרה הספציפי של שלום ודורית, נראה שלשניהם מאוד חשוב לשמור על הקשר, והתקשורת הטובה ביניהם היא בסיס טוב לשיפור היחסים.

עמדת המוצא שלי היא שקשר נוצר על ידי שיתוף. כאשר שלום ודורית עבדו יחד היו להם חוויות משותפות ונושאי שיחה שיכלו לחלוק ביניהם. אתגרים וחוויות שעברו יחד עזרו להם להיות מאוזנים רגשית ואנרגטית.

עם השינוי, כאשר שלום יצא מהעסק, נעלמו להם החוויות המשותפות, תחומי העניין וכל אחד היה עסוק בעולמו. הם עוד לא התרגלו לשינוי, ולא פיתחו נושאי שיחה ועניין חדשים.

במצב טבעי, האנרגיה זורמת בצורה מאוזנת בכל חלקי הגוף, עוזרת לכל האברים לתפקד ביעילות ובהרמוניה. חוסר השיתוף והקרבה גורם למצוקה ואז זרימת האנרגיה משתבשת. או מתפרצת או נסגרת ונוצרת הסתגרות המונעת להזרים את האנרגיה חזרה.

איך מפתחים את היכולת לשתף וליצור אינטימיות רגשית כדי לחזק את הקשר ולעזור לנפש להיות רגוע כדי שהאנרגיה תחזור לזרום בצורה מאוזנת ומיטיבה.

במשך 20 שנים של ליווי זוגות אני רואה שלפחות אצל אחד מבני הזוג זקוק לקרבה נפשית (בדרך כלל אצל הנשים) לפני מגע אינטימי ואם נוצר מגע ללא קירבה זה יכול ליצור התנגדות.

לכן התשובה לשאלה למה אין חשק מיני מתחילה בקשר היומיומי והקירבה הנפשית של בני הזוג.

המגע הפיזי ביניהם מתפרש מיד אצל דורית כהזמנה לסקס - מה שמגביר את חוסר חשק מיני אצל נשים בדרך כלל. דורית צריכה אינטימיות ולא רק סקס.

אישה חושבת איך להחזיר את האהבה לזוגיות

כפי שכתבתי קודם, בדרך כלל נשים זקוקות לקרבה נפשית ואם הקירבה לא מספיקה, יכול להופיע חוסר חשק מיני אצל נשים כשדורית תרגיש אינטימיות, החשק המיני שלה יעלה באופן טבעי.

נושאי השיחה והשיתוף שהם רגילים להם, נעלמו בעקבות יציאתו של שלום מהעסק המשותף. וכך אחרי כמה חודשים שבהם הקירבה הרגשית והפיזית לא טופחו, נוצר ביניהם ריחוק ולדורית נעלם החשק.

מגע ישיר, ממוקד מטרה (לסקס מהיר) מוליד חוסר חשק מיני אצל נשים.
דורית כמהה למגע אוהב, שלאו דווקא מוביל מיד לסקס. היא צריכה ללמוד להבחין בכך ולשתף את שלום ברצון שלה. המגע הפיזי האוהב והפשוט עשוי להחזיר לה את האהבה ואת הביטחון לו היא זקוקה. כשהיא תירגע ותטען באהבה של שלום, היא תוכל ליהנות יותר ממעשה האהבה והסקס. ותוכל להתניע את האנרגיה המינית שלה!

חסימה בערוצי האנרגיה יכולים לגרום לחוסר חשק מיני אצל נשים
חשק מיני הוא סוג של אנרגיה מסתורית שזורמת בגוף דרך ערוצי האנרגיה, שמרגישים אותם דרך העצבים. לכן יש חשיבות לזרימה חופשית של האנרגיה בגוף.

לערוצי האנרגיה הייתה התייחסות במזרח וקראו לזה בכל מיני שמות: מרידיאנים, נאדים, צ'אקרות ובשנים האחרונות המדע גילה שזה בעצם אנרגיה שזורמת דרך העצבים. ובמיוחד בעצב שקוראים לו ואגוס שהוא מאד משמעותי כדי ליצור תחושה של התרוממות רוח ו- Well Being או להיפך, כאשר האנרגיה לא זורמת בו, יש דעיכת אנרגיה.

זרימה בערוצי האנרגיה מתחילה בעדינות תוך כדי הקשבה לגוף, וזה מתגבר כאשר נוצרת פניות ממחשבות, כעסים, רגשות תקועים, איפוק, שמירת סודות, ומתח נפשי ופיזי היוצרים את החסימה להיות קשובים לעצמנו, לגוף ולזרימת האנרגיה בתוכו.

על מנת לפתוח ולהניע את האנרגיה אפשר להיעזר במגע, שמחזק וממלא אנרגיה, (המגע מציף את הגוף באוקסיטוצין). גם שיחה, ביטוי רגשות וביטוי הצרכים, משחררים אנרגיה תקועה. ההקשבה פותחת מרחב לאנרגיה לזרום. מניעה אנרגיה רגשית תקועה, ומפנה מקום לאהבה וגם בשביל חשק מיני.

חוסר חשק מיני בגלל חוסר אנרגיה
חוסר חשק מיני בגלל חוסר אנרגיה
עצב הווגוס קשור משפיע על חוסר חשק מיני
עצב הואגוס
Chakras7
7 הצ'קרות

האנרגיה זורמת כאשר יש אליה הקשבה ותשומת לב. כפי שהתייחסנו במאמר אודות ההבדל בין סקס גברי לסקס נשי, בו האנרגיה עוברת דרך הלב, כשהלב פתוח ויש תחושה של אהבה וקשר, המיניות נפתחת, כביטוי של אהבה.

בזמן הסדנה בקסם המגע, יש מקום לשיתוף וחקירה פנימית בנושאים הנוגעים ללב. וכאשר מדברים ונוגעים אחד בשני בלי קשר לסקס, זה פותח את הלב, מרגישים יותר חיבור, והחשק להיות יחד מתעורר. במהלך הסדנה דורית קיבלה את הנקודות התייחסות החדשות האלה, ואז היא סיכמה לעצמה לאחר המפגש, שבעצם לא מדובר בסקס, אלא בלעשות אהבה כחלק מהקשר.

דורית גם הבינה מה הפתרון שלה. היא הבינה שהיא זקוקה לעזרה משלום, לעזור לה להיות מספיק פנויה מחשבתית ורגשית, כדי לתת תשומת לב לזרימת האנרגיה. והם שיתפו אותי אחרי זה שהפתרון שעלה לה בסדנה נשא פרי, כי הוא אפשר לאנרגיה לזרום ולחשק לחזור. בעקבות התהליך בסדנה נולד גם פתרון הוליסטי אשר אפשר לשלום להיות שותף ולעזור לדורית.

כל אחת צריכה למצוא את הסיבה בתוכה: כעס, סבל או רגש שלילי אחר, שכאמור יוצר חוסר חשק מיני אצל נשים. במקרה של דורית זה היה חוסר פניות.

7 דרכים שעוזרות להעיר את החושניות, גם אם יש חוסר חשק מיני אצל גברים במשך שנים ארוכות

איך להחזיר חשק מיני

רוב הגברים זקוקים להרגשה שהם אהובים ומוערכים, רצויים ונחוצים. חוסר חשק מיני אצל גברים יכול להיות כתוצאה מפגיע בגבריות שלו בשל חוסר הערכה, דחייה, ביקורת, זלזול וכדומה.

במקרה שלנו, הקושי היה אצל דורית. אבל יחד עם זאת אנו יודעים כי חוסר חשק מיני אצל גברים קיים אף הוא. אז נדבר גם עליו.

ירידת חשק יכולה להיות פתח נפלא לגילוי עצמי. אולי כדאי להקדיש יחד זמן משותף לגילוי הדדי?

עצם השיתוף וההתעניינות של שני בני הזוג כל אחד בתחושותיו ורצונותיו, באופן שאין בו רגשי אשמה או האשמה הדדית, ויש בו אמפתיה והכלה, עשויים להוביל לקרבה.

ההתעניינות ההדדית יכולה להיות בערוצים שונים כמו: במבט, במילים, במגע, בתנועה ובחושים כמו טעם וריח. ההקשבה של בן הזוג אלינו עוזרת לנו להיות בתוכנו. לחוש ברגשות והצרכים ועוזרת לנו להעלות את האנרגיה.

הקרבה מובילה לאהבה עם פחות דגש על התוצאה ויותר תשומת לב על הדרך. אפשר ללמוד להיות יחד באהבה, בלי מחויבות לסקס.

במאמר זה מתייחס לדרכים להעיר את החושניות, מאמר אחר מתייחס לנושא איזון רגשי וכלים לפינוי אנרגיה רגשית תקועה, הסרת חסימות הקשורות לחינוך, וחיזוק הגוף והאנרגיה המינית ע"מ להעלות את החשק.

מה יכול לעזור להגביר את החשק – כאשר יש חוסר חשק מיני אצל גברים?

לקלף לאט לאט את השכבות. מניסיון טיפולי של מעל אלף זוגות שמעתי מגברים רבים מה מסתתר במסתרי ליבו של הגבר ולמה הוא זקוק. (אשמח לתגובות בסוף המאמר אם אצלכם זה אחרת)

 1. פירגון ועידוד על המעשים שלו, בלי קשר לתוצאות.
 2. לסמוך עליו ב 100% לתת לגבר להרגיש שאת סומכת עליו ללא חשדנות או ביקורת.
 3. להוקיר את חוכמתו. להגיד לו כמה הוא חכם. (בדומה להשפעה על האישה כשאומרים לה "את יפה")
 4. להיות גאה בו, באיכות שהוא מביא לך או למשפחה ולעולם.
 5. לבקש במקום לדרוש.
 6. מגע אוהב (מבלי להיזהר שהגבר "ידלק")
 7. ובמיוחד…"הסוד השמור ביותר" שמפורט במאמר בין מיניות גברית למיניות נשית.

🧡 מגע במיניות של הגבר ממלא לו את אנרגיית הלב באופן ישיר. כשהלב מלא הגבר נרגע ויכול להתקרב שוב.

🧡 20 דקות ביום במצטבר. בחיבוק בבוקר, כשהולכים לישון, בזמן שרואים טלוויזיה אבל לא בזמן שהוא נוהג (: זאת לאחר הסכמה מראש שמגע במיניות זה לא בהכרח הזמנה לסקס.

זה יכול להיות מאוד נעים לשני בני הזוג כי התחושה שלא צריך להיזהר אחד מהשנייה נותן תחושה של חופש, אמון וקרבה.

באופן טבעי, אנרגיה מינית (אצל גברים) זורמת באופן חופשי. זאת אנרגיה שממלאת להם את הלב. 

כאשר מופיע חוסר חשק מיני אצל גברים זהו איתות לכך, שהגבר שלך סובל מחוסר הערכה, חוסר ביטחון, לחץ ואפילו דכאון.

מה עושים כשאין חשק מיני?! - לכל מי שאומר: אין לי חשק מיני מה לעשות?!

אני יודע שיש אהבה ביניכם אבל מה עושים כשאין חשק מיני אם יש לכם תסכול ויש רצון למצוא לזה פתרון כי הזוגיות חשובה לכם. בקסם המגע תוכלו למצוא מומחים אשר יודעים לשזור בדרך מיוחדת את החיבור בין מערכת היחסים וחוכמת הגוף לזרימת האנרגיה.

תוכלו להגיע לעד ארבעה מפגשים של 3-4 שעות כל מפגש. בהפרש של חודש אחד מהשני. במשך ארבעה חודשים כדי לגלות מה עושים כשאין חשק מיני.

גילינו שמפגשים של שלוש עד ארבע שעות מביאים תוצאות יעילות יותר מאשר רצף מפגשים של שעה כמו שבד"כ קורה בטיפול זוגי. לכן יצרנו סדנאות הכוללות שיחה, גילוי מה שאתם זקוקים ומגע זוגי מקרב, דבר שהופך את המפגש לחווייתי ומשמעותי ביותר. 

דרך ההקשבה לגוף – מופיעה רגיעה מספיק עמוקה, כדי לגלות יותר את מי שבפנים, את עצמך ואת אהובך. תגלו עוד דרך להקשיב לתחושות ולרגשות, לנשימה, לזרימת האנרגיה ולתנועה העדינה של מי שבתוככם, ושל הקול הפנימי שלכם.

תהליך ההקשבה לגוף מאפשר למצוא את הדרך המיוחדת שלכם לחוות את האהבה, ולגלות מה חשוב לכם באמת לחיים.

מפגש אחד פותח נתיב חדש לחוויה ורצף מפגשים מסייע להטמעת החוויה בחיי היומיום, ויכול לחולל שינוי דרמטי.

אם עולה בראשכם המחשבה אין לי חשק מיני מה לעשות? ואתם מחפשים מומחים בעלי ניסיון עם ידע רב תחומי? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים ונחזור אליכם, בהקדם, עם כל הפרטים על התהליך שייתן לכם את התשובה לשאלה: מה עושים כשאין חשק מיני.

 

רוצים לגלות מחדש בכל החושים איך להעלות את החשק המיני? לאמן בעדינות את היכולת להתקרב ולהיפתח?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

חוסר חשק מיני

איך להחזיר חשק מיני תרגיל להתעוררות החושים והחשק וסיפור של דלית שאוהבת את בעלה ולא יודעת איך להחזיר את החשק המיני

בעבודתנו לאורך השנים גילינו איך להחזיר את החשק המיני. הפתרון שעבד בצורה הטובה ביותר היה שילוב של שיחה ומגע.

הגברים זקוקים לאנרגיה מינית גבוהה של האישה כדי להעלות את החשק המיני שלהם. 

נשים זקוקות לתחושה של קירבה ואמון כדי שהאנרגיה המינית שלהן תתחיל להתעורר.  

חוסר חשק מיני אצל האישה מופיע כאשר היא חווה ריחוק, חוסר הקשבה וניתוק רגשי שיוצרים כעסים וסוגרים לה את הלב.

אז אם אתם שואלים איך להחזיר את החשק המיני אצל האישה, אתם צריכים להפנים את זה שהאישה מעלה את החשק המיני דרך הלב והרגש. לכן שיחה אישית ועמוקה על נושאים הקשורים לרגשות וחוויות אישיות שמעסיקות אתכם יוצרת אצל האישה תחושה של לב פתוח, תחושת הקירבה מתחזקת, היא מרגישה אהובה, הלב מתמלא והחשק המיני מתחיל להתפתח.

אצל הגברים, חוסר חשק מיני מופיע כאשר האישה נמנעת ממגע במיניות או מגע בכלל, מה שיוצר אצל הגבר את התחושה של דחיה, המלווה במחשבה של "לא אוהבים אותי" "לא רוצים אותי".

לכן אם אתם שואלים איך להחזיר חשק מיני אצל גברים הדרך לליבו של הגבר מתחילה בנגיעה קטנה ומפרגנת.

נסו את זה בבית:

 • פנו זמן ומקום לעצמכם וצרו לעצמכם מרחב מקודש.
 • שבו עירומים בנוחות זה מול זו.
 • התבוננו בעיניים, בסבלנות במשך כמה רגעים.המטרה היא לדעת שרואים אותי ולהרגיש מה עולה לי בגוף.
 • נשימות שחרור הרשו לנשימות שלכם להיות גדולות עם דגש על פינוי האוויר החוצה תוך שחרור שרירי בית החזה (כשאנחנו נושמים אנחנו יותר בגוף ובחוויה, ופחות בראש)
 • הגבר שוכב על הגב והאישה יושבת לידו.
  קחי את הזמן שלך לגלות את בן זוגך מחדש בדרכים מגוונות.
 • הריחי אותו.
 • עברי על גופו בנשיפות עדינות.
 • געי בו בחלקי גוף מפתיעים שלך כמו שיער, ציפורניים לשון…
 • חפשי בגופו חלקים שאת פחות מכירה כמו פנים הזרועות והירכיים. אל תמנעי משום איבר בגוף.

המטרה היא לא רק לענג אותו אלא בעיקר לגלות מה עושה לך נעים במפגש אתו

קלילות ושובבות הרשי לעצמך קלילות ומשחק, שני את עוצמת המגע,
גלי את גופך, געי בו בחלקים שונים של גופך, אפשר להוסיף לחגיגה בשלב זה שמן עיסוי,
עצמי את עינייך והתענגי על המגע של עור בעור, על חום הגוף.

התחלפו בתפקידים. גם כאן התפקיד של הגבר הוא בעיקר לגלות מחדש את גופה של אשתו. לאט, בסבלנות ובלי לרוץ ישר לסקס.

 • בסיום, שתפו אחד את השני בתחושות, ברגשות, בגילויים המשותפים.
 • ספרו זה לזו האם משהו עורר את החשק שלכם
 • הודו אחד לשני על הדרך שלכם יחד וחבקו זה את זו.

לסיכום,

ראינו שחשק מיני קשור לזרימת אנרגיה לאורך הגוף. האנרגיה זורמת טוב יותר כאשר אנו מקבלים הזנה למה שהגוף והנפש זקוקים. אם הגבר מבין את הצרכים של האישה והאישה מבינה את הצרכים של הגבר נוצרת תחושה הדדית שבה שני הצדדים זוכים.

אם כל אחד מאיתנו יעזור לבני/ות הזוג להיות מי שהוא או היא, אז ישררו בניהם הקבלה , הכבוד, התמיכה והעידוד כך שהצמיחה ההדדית תגדל לאיכות חיים טובה יותר.

באו ללמוד ולחוות את העונג להיות עצמיכם וכיצד לעזור האחד לשנייה להיות מי שהוא, בסדנת אהבה זוגית, עם יורם מדן בבית לחם הגלילית.

נ.ב. – אם הגעתם עד לשורה הזו ועדיין לא כתבתם תגובה, כנראה התרגשתם יתר על המידה מהטיפים לאינטימיות ורציתם למהר לממש אותם.

לא נורא, אנחנו מבינים! עם זאת, לאחר שתסיימו, נשמח אם תחזרו ותשתפו בתובנות שלכם בתגובות 😊

רוצים לגלות עוד ?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00  שבת סגור

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. מנחה סדנאות אינטימיות ומיניות בזוגיות, בקסם המגע וגם בעזרת מגע לעומק ההוויה.

השארת תגובה