התחלת הסיפור

אימי הייתה אישה חזקה ואבי איש שקט, שניהם היו אנשי עשיה והקימו ביחד משק חקלאי בבית לחם הגלילית.

עיקר ילדותי עברה בעזרה להורים בבניית המשק, טיפול בבעלי חיים וגן הירק.

הייתי ילד חולמני, מלא חיים, רעיונות מופרעים ודמיונות. 

אודות

איך הכרנו

בגיל 15 הכרתי את נחמה שלמדה בכיתה מקבילה, היא נחשבה הילדה הטובה, היפה והחכמה בשכבה. והרגשתי גאווה גדולה שהיא בחרה בי. כבר מההתחלה הרגשנו שאנחנו יחד מאז הרבה שנים, שיתפנו בחלומות, בחולשות ובמאוויים, התווכחנו על חינוך ילדים ופילוסופית החיים.

אימא אמרה

חתונה

קצת אחרי שהתגייסנו נחמה גילתה שהיא בהריון, וכהרגלי מיד התקשרתי לאימי להתייעץ מה עושים. מיד אחרי השיחה הודעתי לנחמה ש"אימא שלי אמרה שנתחתן". זאת הייתה הצעת הנשואים שלי.

בגיל 19 הפכנו להורים, נולד הבן הראשון ומיד אחרי הלידה אבי חלה בדיכאון, ובעודי חייל, הורה וחקלאי הייתי אחראי על הפרנסה של משפחתי החדשה, של הורי וגם ללוות את אבא בשיקום מחלת הדיכאון שלא הייתה מוכרת כמו היום.

המשברים

המשברים לא חסרו לנו, משבר אחרי לידה, מגורים אצל ההורים, וכבר מגיל 22 הכרנו את הטיפול הזוגי שהפך להיות חלק מחיינו במשך 20 השנים הבאות.  התסכול של עצירת ההתפתחות האישית בעקבות לידת בננו הבכור, התחייבויות שונות כמו השרדות ופרנסה לא נתנו לנו מקום לעצמנו, והדפוס שתפס מקום בחיינו היה שנחמה כועסת ואני מסתגר.

הבית של נחמה

ההורים של נחמה היו טבעונים אדוקים, עוד בזמן שהטבעונות הייתה חדשה ודי מוזרה. בנוסף הם היו נאמנים לחיי צנעה וחסכנות. לדוגמה, עם המים של המקלחת היו משקים את הגינה בה גידלו  את הירקות האורגניים שנחמה קיבלה לבית הספר בתוספת שקדים לפינוק, וזאת בזמן שכל הילדים היו אוכלים ממתקים. אביה אהב את העשייה, היתה לו חדוות יצירה מלווה בדייקנות וקפדנות,  ואילו אימה, מהצד השני, היתה מסייעת לכולם בעשייה והקשבה.

היציאה ממשברים

מכיוון שהתחלנו את חיינו הבוגרים בגיל צעיר, לא הספקנו להתפתח ולהתבגר בקצב הטבעי של החיים, וכל משבר שהופיע הניע אותנו ללמוד עוד על עצמנו בעזרת טיפולים זוגיים וקורסים להורות וזוגיות. כבר בגיל 23 נחמה בחרה להתמקצע, ללמוד עבודה סוציאלית, והתמחתה בטיפול זוגי ומשפחתי.

באחד המשברים שהיו קשורים גם לזוגיות וגם להורות החלטנו גם ללמוד גם משהו ביחד ובחרנו בלימודי שיאצו. במקביל נרשמתי ללימודי הנחיית קבוצות הורים כדי להיות הורה יותר טוב.

הגדילה

הלימודים וההתפתחות באמצעות שיטת "דרך הגוף", שמעודדת את הבנת הנפש דרך הגוף, פתחו לנו חלון חדש שלא הכרנו, והוא לגלות שיש עוד אפשרויות לתקשר ולטפח זה את זה באמצעות מגע, מעבר למילים ולמחשבות. גילינו שהגוף כל הזמן אומר לנו מה קורה איתנו – הוא מתכווץ, הוא מתרחב או נמצא בהרמוניה. באמצעות הסימנים האלה הגוף משדר מה הנפש רוצה, וכאשר אנחנו בהאזנה קשובה, הנפש נרגעת ואיתה כל המכלול שהוא אני.

לעיתים, כשהייתי נעלב בזמן ויכוח נחמה הייתה שואלת "איפה זה מציק לך?", ואז בעזרת מגע משחררת את האזור המתוח עד שהופיעה רגיעה ויכולנו להמשיך בשיחה עם הקשבה נקיה.

והיום, כשאחד מאיתנו נכנס למצב של מצוקה, השני מתגייס בשבילו, גם כשהתבטאות של המצב הזה מופיעה כתלונה, כעס או ביקורת.

הבנו שבעצם כל הסיפור של הזוגיות הוא לעזור אחד לשנייה להתחבר להוויה, אותה אנרגיה שקיימת בכל אחד וקשה לחוות אותה לבד. אנחנו זקוקים האחד לשנייה כדי לחוות אהבה, רגיעה והגשמה עצמית מלאה.

הגילוי

יש קסם במגע

בסביבות גיל 40 נחמה נסעה לסיני כדי להתבודד עם עצמה ולצבור כוחות, ויום אחד, כשהיא שוכבת על חוף הים, חפנה קומץ חול בכף ידה. תחושת החול הביאה לחוויה של אושר ולתובנה אינטואיטיבית מיידית שלמגע יש קסם. משם נולד השם "קסם המגע".

הקמנו מרכז להעצמה זוגית באותו השם כדי להעביר הלאה את הפלא והאיכויות שיש למגע להציע בטיפול זוגי וטיפול אישי. זוגות באים אלינו, מפיגים מתחים, מגשרים על פערים ביניהם ובאמצעות המגע מגיעים להרגשה שהם אוהבים ואהובים, בצורה שהיא מעבר למילים, במקום הרמוני ושלם.

והיום

עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית גופנית ומטפלת זוגית 

מתמחה בטיפול בנשים שחוות דיכאון סביב גיל המעבר (מנופאוזה)
מעבירה מידע על דרכי טיפול שונות לדיכאון מעבר לטיפל התרופתי
מציעה טיפולי פסיכותרפיה גופנית וטיפולים זוגיים הכוללים סדנאות פרטיות שעוסקות באינטימיות, תקשורת לא מילולית ומיניות.

מנחה זוגות לאינטימיות ומיניות, פסיכותרפיה גופנית וטנטרה.

"מאז שהייתי ילד חלמתי על מקום שבו יהיה לי שקט מהמחשבות על מה שצריך לעשות ואהיה פנוי וקשוב לעצמי ולמי שאני רוצה להיות."
מציע טיפולי פסיכותרפיה גופנית, טיפול במגע וסדנאות זוגיות שעוסקות באינטימיות, תקשורת לא מילולית ומיניות.​

שעות פעילות

יום א – ו':  09:00 – 17:00