טיפול טנטרי זוגי

יורם מדן

מאת: יורם מדן   זמן קריאה: 14 דקות

טיפול טנטרה זוגי - לחזור הביתה אל העוצמה הפנימית ולחבר את פאזל האהבה

מעבר לגבולות הטיפול המסורתי: טיפול טנטרה זוגי כמסע של חקירה חווייתית אל תוך הקשר בין גוף, נפש ומיניות, לחיבור מחודש של הלב וריפוי הקרעים בזוגיות.

הרבה זוגות מוצאים את עצמם מול קיר של תסכול וחוסר הבנה. הצרכים והרצונות של כל אחד נראים כל כך שונים, וכל ניסיון לתקשר מוביל רק לעוד ריחוק. האם אפשר בכלל לגשר על הפערים?

מסתבר שכן. מה שנדרש הוא מבט חדש, עמוק יותר, על עצם מהות הזוגיות והחיבור בין שני אנשים. וזה בדיוק מה שטיפול טנטרה זוגי מציע.

אבל רגע, חשוב להבהיר – טנטרה, במהותה, איננה טיפול. זוהי תפיסת עולם רוחנית עתיקה שמטרתה להביא את האדם להארה.

אולם, בעולם המערבי יצרו חיבור ייחודי המשלב עקרונות מתורת הטנטרה עם תובנות מהטיפול הזוגי המודרני, ונתנו לו את השם טיפול טנטרה זוגי.

בגישה זו, אנו לומדים לראות מעבר לסימפטומים ולהתנהגויות השטחיות. צוללים פנימה, אל החלקים הגלויים והנסתרים של עצמנו ושל בן/בת הזוג, ומגלים שם מקור עמוק של עוצמה ואהבה הקיים בכל אחד מאיתנו.

דרך תרגול מודעות לגוף, תקשורת בונה והתנסות ישירה, בני הזוג מקבלים כלים חדשים לחבר מחדש את כל החלקים שנראו כל כך מנוגדים, ובונים אמון וחיבור אמיתי. מה שהיה פער הופך להזדמנות לצמיחה.

במאמר זה נצלול אל התובנות והעקרונות המרכזיים של הטיפול הזוגי הטנטרי, ונראה איך הוא הופך למסע מופלא של גילוי, הבנה וחיבור מחודש – אל עצמנו, אל בן/בת הזוג ואל מהות האהבה עצמה.

נלמד כיצד טיפול טנטרה זוגי יכול לשפר את הקשר המיני והאינטימי, שהוא לרוב הסיבה העיקרית לפניה לטיפול מסוג זה, אך גם כיצד הוא מביא להתפתחות אישית וזוגית בכל תחומי החיים. אז אם אתם מוכנים, בואו נצא למסע.

טיפול טנטרה זוגי - דרך חיים לחיבור מעמיק עם עצמי ועם בן/בת הזוג

טיפול טנטרה זוגי הוא הזמנה למסע מרתק של גילוי עצמי וחיבור זוגי. זוהי גישה ייחודית המשלבת עקרונות מתורת הטנטרה העתיקה עם תובנות מתחום הטיפול הזוגי המודרני.

בלב התהליך עומדת ההבנה שכדי ליצור קשר אמיתי ועמוק עם בן או בת הזוג, עלינו קודם כל ללמוד להקשיב לעצמנו – לתחושות, לרגשות ולצרכים הפנימיים שלנו.

הפלא של זוגיות הוא שלבני הזוג שבחרנו, יש את היכולת המיוחדת לעזור לנו להיות קשובים לעצמנו.

דרך עבודה חווייתית עם הגוף והנשימה, טיפול טנטרה זוגי מזמין את בני הזוג להתחבר מחדש אל החוכמה הטבעית הטמונה בתוכם. הם לומדים לזהות את האותות העדינים של הלב. אלו אותן תחושות של התרחבות והתכווצות המשמשות כמצפן פנימי. בהדרגה, נבנית יכולת להבחין בין דרכים ובחירות המובילות לצמיחה והגשמה, לבין כאלו שמובילות למאבק וכאב.

מתוך מקום של הקשבה עמוקה לעצמי, נפתח המרחב גם להכיל את העולם הפנימי של האחר. בני הזוג מגלים דרכים חדשות לראות, להבין ולכבד את הצרכים השונים והמשלימים של כל אחד מהם. כך, צעד אחר צעד, טיפול טנטרה זוגי הוא דרך חיים המאפשרת חיבור מעמיק עם העצמי ועם בן או בת הזוג, מתוך אותנטיות, קבלה, ואהבה אמיתית.

בנוסף לחיבור הרגשי והנפשי, טיפול טנטרה זוגי מייחס חשיבות רבה גם לממד המיני והפיזי של הזוגיות.

הטנטרה רואה במיניות ביטוי טבעי ומקודש של אהבה ושל אנרגיית החיים. דרך תרגילי מגע מודע, נשימה והקשבה לזרימת האנרגיה, כפי שלומדים בסדנה זוגית, בני הזוג לומדים להתחבר מחדש לעוצמה הטמונה במיניות שלהם, ולהשתמש בה ככלי לחיבור, הנאה והעצמה הדדית. כך, לצד העמקה רגשית ותקשורתית, הטיפול הטנטרי מסייע גם לחדש ולהעשיר את חיי המין, ולהפוך אותם למקור של שמחה, אינטימיות וספונטניות.

כשהזוגיות במשבר - איך טיפול טנטרי זוגי יכול לעזור ביצירת קשר מחדש?

כשהזוגיות שרויה במשבר, הפנייה אל טיפול טנטרי זוגי יכולה להציע דרך מפתיעה ומעצימה להפוך את המשבר לקרש קפיצה לצמיחה. במקום להתמקד בניתוח הבעיות או בחיטוט בפצעי העבר, הטיפול הטנטרי מזמין את בני הזוג למסע משותף אל עבר העתיד והפוטנציאל הגלום בקשר.

בעזרת טכניקות מגע מודרכות, נשימה מודעת ותרגול הקשבה עצמית, טיפול טנטרי זוגי מאפשר לבני הזוג להתחבר מחדש אל מקור העוצמה והחיוניות הטבעית הטמונה בהם. בתוך מרחב מוגן של אמון והקשבה, הם לומדים להכיר מחדש את עצמם ואת הצרכים האמיתיים שלהם, ולתת להם ביטוי מלא יותר בתוך הקשר.

 

חוסר אינטימיות בזוגיות

מתוך החיבור המחודש לאנרגיה החיובית הזורמת בגוף ובנפש, בני הזוג יכולים להתחיל לדמיין יחד את התמונה האידיאלית של הזוגיות שהם משתוקקים לה. הם מוזמנים לחלום בגדול, להעז ולבטא משאלות לב, ולהפוך לשותפים פעילים בהגשמת החזון המשותף. ככל שהתקווה והציפייה הטובה מתחזקות, כך גם מתחזקת המוטיבציה לפעול יחד, בצעדים קטנים ועקביים, לקראת ריפוי ושינוי.

בתהליך זה, אחד המפתחות ליצירת קשר מחודש הוא למידה של שיתוף אמיתי ואותנטי. דרך האינטראקציות בטיפול, בני הזוג מתנסים בלחשוף את עצמם זה מול זה בדרכים חדשות – במילים, במגע, בהבעת רגשות, בתיאור חלומות ושאיפות. לאט לאט נטווים ונרקמים מחדש חוטי החיבור שהתרופפו או נקרעו, והופכים לרשת חזקה ועמידה יותר של קרבה והבנה הדדית.

וכך, בהדרגה ובעדינות, דרך טיפול טנטרי זוגי, הזוגיות הסובלת ממשבר יכולה לקבל משמעות חדשה – להפוך ממכשול למנוף לצמיחה, מזירת קרב לבית ספר לאהבה. בני הזוג לומדים להכיל, לראות ולהעריך זה את זה מחדש, כשותפים אמיצים לדרך חיים מאתגרת ומספקת גם יחד.

דנה ואיתי הצליחו לצאת ממעגל האשמות וכעסים שנמשך שנים בעזרת טיפול טנטרי זוגי . הם תרגלו מגע תומך וחיבור מחודש לגוף, הם גילו שוב את עוצמת ההקשבה לגוף שלהם ואת הפוטנציאל הגלום בקשר. לאט לאט, במקום ריחוק וטענות, הם גילו את כוחה של ההקשבה והערכה ההדדית. כתבו ביחד חזון משותף והתחילו לפסוע לעברו בצעדים קטנים יום-יום. היום, שנתיים אחרי, הם מספרים שהמשבר היה השער לאהבה עמוקה יותר מאי פעם.

ההבדל המהותי בין טיפולי טנטרה לטיפול זוגי מסורתי

זוג טיפולי טנטרה

טיפולי טנטרה מציעים גישה ייחודית ומשלימה לטיפול זוגי מסורתי, המתמקדת בעבודה:

  • דרך הגוף
  • התחושות
  • האנרגיה
  • והכוונה

בעוד שטיפול זוגי קונבנציונלי פועל בעיקר ברובד המנטלי וההתנהגותי, ועוסק בזיהוי ושינוי דפוסי חשיבה ותקשורת בעייתיים, טיפול טנטרה זוגי מתחיל דווקא במישור הפיזי והחוויתי.

באמצעות מגע מודע, תרגילי נשימה ומדיטציה, אשר מאפשרים לבני הזוג ליצור קודם כל מצב של רגיעה ואיזון בגוף.

כאשר הגוף רגוע והאנרגיה זורמת בחופשיות, נוצרת תחושה של מילוי והזנה רגשית. מתוך השקט והמרחב הפנימי הזה, נפתחת האפשרות להתבונן במחשבות, רגשות והתנהגויות מפרספקטיבה חדשה, המאופיינת בקבלה, חמלה והכלה רבים יותר.

אחד היתרונות המשמעותיים של טיפולי טנטרה הוא היכולת לקצר תהליכים טיפוליים ולעקוף במידת מה את הצורך ב"חפירה" ממושכת בבעיות ובפצעי העבר. על ידי עבודה ישירה עם הגוף והאנרגיה, ניתן ליצור שינוי מהיר ועמוק ביחסים, גם מבלי להתמקד בהכרח בניתוח מנטלי מעמיק של הדינמיקה הזוגית.

 

כך, בגישה הטנטרית, השינוי מתחולל "מלמטה למעלה" – מהרובד הגופני והאנרגטי, דרך הרובד הרגשי, ועד לרובד המנטלי וההתנהגותי. זאת, להבדיל מהכיוון ההפוך (מהמחשבות אל הרגש והגוף) שמאפיין לרוב את הטיפול המסורתי.

טיפולי טנטרה נשענים על ההבנה שלעתים, השער לשינוי עמוק ואמיתי ביחסים נמצא דווקא בחיבור מחודש עם הגוף והחוויה הבסיסית של קיום. דרך איכות אחרת של נוכחות וקשב, בני הזוג יכולים לגלות דרכים חדשות להיות יחד – מעבר לדפוסים ישנים ולמאבקי כוח מיותרים.

בנוסף, טיפול טנטרי זוגי שם דגש על עבודה עם כוונות, להבדיל ממטרות נוקשות.

הגדרת כוונה מאפשרת לזוג לפתח תחושת כיוון משותפת, תוך שמירה על פתיחות וגמישות בתהליך הטיפולי.
על ידי טיפוח מודעות לכוונות, בני הזוג לומדים להבחין בין כוונות פנימיות לבין התנהגויות חיצוניות. תובנה זו מסייעת להם לחזק את האמון ההדדי, ולפתח הבנה ואמפתיה עמוקות יותר לצרכים ולרצונות האמיתיים של כל אחד מהם.

כך, הגישה הטנטרית והגישה המסורתית יכולות להשלים ולהעצים זו את זו, ולספק במשולב מענה מקיף ורב-מימדי לאתגרי הזוגיות בת זמננו. הן מהוות שני נתיבים מקבילים במסע הצמיחה והריפוי הזוגי.

כוון התנועה של טיפול טנטרה זוגי

עקרונות וכלים מעולם הטנטרה ליישום מיידי לשיפור הזוגיות

טיפול טנטרי זוגי מביא לעולם הזוגיות כלים ועקרונות עתיקים מעולם הטנטרה, אשר ניתנים ליישום מיידי לשיפור הקשר והתקשורת בין בני הזוג.

הבסיס לתהליך הוא יצירת חיבור למקור האנרגיה הפנימית, שהיא הליבה והמהות של מי שאנחנו.

דרך תרגול של קשב פנימי, הקשבה לגוף ולתחושות העדינות בו, והכוונת הנשימה, בני הזוג לומדים לפתוח את ערוצי האנרגיה ולהתחבר מחדש לעצמם ולאהוביהם.

 

הינה דוגמה לקשב פנימי שאתם יכולים לנסות כבר היום:

בפעם הבאה שאתם מתחבקים, קחו את הזמן ונסו להעביר את תשומת הלב שלכם לכל נקודות המגע בין הגופים. הקשיבו לתחושות הפיזיות שלכם – איפה אתם מרגישים לחץ או חום נעים? שימו לב אם יש שרירים שעדיין מתוחים, הקשיבו להם בסבלנות ואפשרו להם להירגע ולהתרכך. עם כל נשימה, תנו לחיבוק לחלחל עמוק יותר לתוך הגוף והנפש. הישארו עם החוויה כמה רגעים, ותנו לעצמכם ליהנות מהקרבה והאינטימיות שנוצרת.

כשערוצי האנרגיה פתוחים וזורמים בחופשיות, נוצרת תחושת חיוניות, שמחה וחופש. בשלב הזה, ניתן להתחיל לעבוד עם האנרגיה המינית כדי להגביר את עוצמת הזרימה ולהעמיק את הקשר הזוגי. טכניקות טנטריות מיוחדות המסייעות להפיכת היחסים המיניים לחוויה רוחנית, מרפאת ומחברת, שחורגת הרבה מעבר לסיפוק צרכים גופניים בסיסיים.

חיבוק עם הקשבה לגוף טיפול טנטרי זוגי

בפעם הבאה שאתם מקיימים יחסי מין:

זרימת האנרגיה טיפול טנטרה זוגי

נסו לדמיין את האנרגיה המינית כאור זוהר שזורם בגופכם . עם כל נשימה, אפשרו לאור הזה לזרום מאזור האגן לכיוון הלב. שימו לב איך תשומת הלב המודעת הזו משנה את איכות המגע והחוויה.

עיקרון מפתח נוסף הוא העמקת האינטימיות דרך השהייה המשותפת במצבים של פגיעות, כנות ופתיחות. בטיפול הטנטרי, בני הזוג מוזמנים לחקור יחד את הצרכים, הפחדים והכמיהות הפנימיות שלהם, ולהביא אותם לידי ביטוי בדרכים חדשות ויצירתיות. כלים כגון תקשורת מקרבת, הקשבה ללא שיפוטיות והבעה אותנטית של רגשות, מסייעים ביצירת השינוי.

מעבר לכך, טיפול טנטרי זוגי שם דגש על ראיית הפוטנציאל וההזדמנות בכל קושי או אתגר. במקום להילחם בבעיות, בני הזוג לומדים לפנות להן בסקרנות, לחקור את המסר העמוק בהן, ולצמוח דרכן יחד. כך, כל משבר הוא גם פתח להתפתחות, להבנה עצמית ולהעמקת האהבה.

מסע אל העומק - מה עושים בטיפול טנטרה?

רבים שואלים, "מה עושים בטיפול טנטרה?" ובכן, טיפול טנטרה זוגי הוא חוויה עוצמתית ומרגשת המשלבת בתוכה למידה, חוויה והתנסות מעשית. כשאתם מגיעים כזוג לסדנת טנטרה לזוגות, אתם למעשה יוצאים למסע משותף של גילוי עצמי, העמקת ההבנה ההדדית וחידוש הקשר הזוגי.

התהליך מתחיל בדרך כלל בשיחת היכרות אישית, בה המנחה לומד להכיר אתכם, את הסיפור של הקשר ביניכם מרגע ההיכרות הראשונית ועד היום, ואת התקוות והמטרות שאתם מביאים איתכם לטיפול.

בהמשך, תיחשפו למודל הטנטרי המרתק של "מפת הנפש בגוף", שיפתח בפניכם הבנה חדשה של הזיקות העמוקות בין גוף, נפש ורגש. מה עושים בטיפול טנטרה בשלב זה? תלמדו על הקשר בין אזורים שונים בגוף לבין מצבים רגשיים ונפשיים, ותקבלו כלים לעבודה עצמית דרך הגוף.

לאחר מכן, אתם עוברים להתנסות חווייתית עם מגוון כלים ותרגילים מהעולם הטנטרי. בדומה למה שתחוו בסדנה זוגית חווייתית , תלמדו טכניקות מגע מיוחדות להרגעה, לבניית אמון ויצירת תקשורת אינטימית ללא מילים. תתרגלו מדיטציות זוגיות, ריפוי דרך עבודה עם אנרגיה, ודרכים לפתיחה והרחבה של הלב. כל זאת בליווי המנחה הקשוב, שיידע להתאים את התהליך לצרכים הייחודיים שלכם כזוג.

למעשה, טיפול טנטרה זוגי הוא מסע רב-שלבי ומרתק, בו תצעדו יד ביד כזוג לעבר יעדים של אהבה, הבנה, חיבור מחודש ושמחת חיים משותפת. באמצעות הלמידה וההתנסות בסדנת טנטרה פרטית, תוכלו לפתח דפוסים חדשים ומעצימים להתייחסות הדדית, לשיפור התקשורת, ולהעמקת האינטימיות ברובד הנפשי, הרגשי והפיזי. אז אם תהיתם "מה עושים בטיפול טנטרה" – זו ההזדמנות שלכם לצאת למסע מרתק של גילוי והתפתחות אישית וזוגית.

לכל זוג תהיה כמובן הדרך הייחודית שלו בתהליך, שתיבנה בהתאמה לצרכים, לקצב ולמטרות האישיות שתביאו איתכם. אבל לכולם מובטחת חוויה עוצמתית, מרגשת ומלאת תובנות, שיש בכוחה לחולל שינוי של ממש בחיי הזוגיות. בדומה ליום כיף זוגי מיוחד ומשמעותי. טיפול טנטרה זוגי מזמן לכם זמן איכות משותף, המוקדש כולו להעמקת הקשר ולהתחדשות האהבה.

שקופית קודמת
שקופית הבאה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

עדויות

אני מתרגש כל פעם מחדש על כך הזכות  לגעת בעולמם הפנימי של בני זוג.

ומודה לכל אחד ואחת מכם שבאתם לחזק ולחקור את הקשר שלכם, ועל כך שהיה להם את האומץ להזכיר לעצמכם למה התאהבתם מלכתחילה.

לפתוח את הלב ולשתף במדיה החברתית על החוויה הזוגית שלכם ולהמליץ.

איך ללמוד לאהוב מחדש - התהליך שלי בטיפול טנטרה זוגי לחיבור מחודש בין בני זוג

כשאתם מגיעים לטיפול טנטרה זוגי, אתם למעשה בוחרים ללמוד שפה חדשה של אהבה. דרך ההתנסות המשותפת, תגלו דרכים להתבונן זה על זו בעיניים טריות ולהתאהב מחדש בשותף לחיים. התהליך שלי מזמין אתכם לחזור אל השורשים של הקשר, אל הסיבות שבגללן בחרתם זה בזו מלכתחילה, ויחד עם זאת, לצמוח ולהתפתח לגרסה עוד יותר מלאה ומיטיבה של הזוגיות.

בדרך חוויתית ועוצמתית, תלמדו להסיר את השכבות וההגנות שנבנו עם השנים, ולהתחבר מחדש אל הפגיעות ואל השמחה שבאהבה אמיתית. באמצעות תרגול משותף, תחזקו את הקשב, האמון וההבנה ההדדית. ותעזו לפתוח את הלב ואת הגוף לחוויה של אינטימיות בלתי אמצעית, כנה ומרפאה.

דרך העבודה הטנטרית עם האנרגיה, הנשימה והמגע המודע, תוכלו להתחבר מחדש אל מהות הוויתכם – אותו מקום של שקט עמוק, שלווה ואהבה שהם מקור החיוניות האמיתית שלנו. ובעזרת בן או בת הזוג, שיסייעו לכם להישאר קשובים לאנרגיה הזורמת בגופכם, תוכלו לחוות מצבים של רוגע ועוצמה גם יחד, שהם עצם מהותה של אהבה אמיתית.

זהו מסע משותף אל לב ליבה של האהבה – לא כרגש חולף, אלא כהוויה מתמדת של חיבור, נוכחות ושלמות. וכשתתנסו בטעמה של אהבה שכזו, כבר לא תסתפקו בפחות מזה.

הדרך הטנטרית לשחרור חסמים ובניית אינטימיות זוגית

החיים לצד בן או בת זוג יכולים להיות מסע מופלא ומאתגר גם יחד. עם השנים, לא פעם נבנים בתוכנו ובינינו חסמים רגשיים, מנטליים ופיזיים שמקשים על הקשר. כעסים לא פתורים, ציפיות לא ממומשות, או תבניות חשיבה שליליות – כל אלה יכולים לייצר מרחק, קרירות או אפילו ניכור ודחייה בחיי האהבה והמין.

אבל גישת הטנטרה מזמינה אותך ואת בן/בת זוגך להתבונן על המכשולים האלה כהזדמנויות יקרות מפז לצמיחה. בתהליך עדין אך עוצמתי של טיפול טנטרה זוגי, תלמדו לזהות את החסמים שעומדים ביניכם, ולהתירם בעזרת עבודה מודעת עם הגוף והנשימה.

באמצעות תרגילים, מדיטציות ומגע קשוב, תוכלו לווסת מחדש את האנרגיה במערכת היחסים, לשחרר מתחים ולמוסס התנגדויות. תגלו איך חיבור אמיתי לגוף מאפשר גם פתיחות רגשית עמוקה יותר, ויכולת לתקשר ברמה אינטימית וכנה שאולי לא הכרתם קודם.

בהכוונת המטפל, תוכלו גם להתמודד עם חסמים ואתגרים בחיי המין, להגביר את החשק ולהעצים את ההנאה והסיפוק ההדדיים. תגלו מחדש את הלהט, הערגה והחושניות הטבעית הטמונים בקשר ביניכם, ותרכשו כלים מעשיים ליצירת חיבור מיני בריא, מספק ומרפא.

זכרו – דווקא כשאנו מעזים להראות את הצדדים הפגיעים שלנו ולחשוף את עצמנו באמת, מתאפשרת הקרבה האמיתית והעמוקה ביותר. בואו ללמוד יחד איך להקשיב לאותות העדינים של הגוף והנפש, לשחרר את שעומד במקום, ולהתמסר שוב לאהבה בכל רבדיה. בתהליך הטיפול הטנטרי, המסע אל האינטימיות הוא תמיד מסע הביתה, אל השלמות של הקשר.

לבד או ביחד - האם טנטרה טיפולים אישיים מתאימים גם ליחידים?

טנטרה טיפולים אישיים יכולים להיות כלי עוצמתי להתפתחות, ריפו וצמיחה עבור כל אדם, גם ללא קשר למערכת יחסים זוגית.

רבים פונים לטיפול טנטרי אישי כדי לחקור לעומק את הקשר בין גופם, נפשם ומיניותם, ללמוד להתמודד עם אתגרים ולחסמים בחייהם האינטימיים, או פשוט כדי להעמיק את ההיכרות והמודעות העצמית שלהם.

חשוב לציין שבעוד שישנם מטפלים רבים המציעים טיפולי טנטרה אישיים, אצלנו ב'קסם המגע' אנו מתמחים בעיקר בטיפולים זוגיים, מתוך אמונה עמוקה בכוחה של הזוגיות כמרחב להתפתחות וצמיחה.

עבור זוגות, טיפול טנטרה זוגי מהווה הזדמנות ייחודית לצמוח ולהתפתח יחד בכל הרבדים של הקשר. בטיפולי הטנטרה הזוגיים שאני מעביר, יש מקום מיוחד לעבודה על שיפור הקשר המיני, להעצמת האינטימיות הפיזית והרגשית, וללימוד דרכים חדשות להתחבר דרך החושים והתשוקה ההדדית.

אחד הדגשים החשובים בעבודה הטנטרית עם זוגות, הוא חיזוק הביטחון והחופש של כל אחד מבני הזוג בהבעת האנרגיה המינית הטבעית שלהם. נשים למשל, לומדות להתחבר מחדש לעוצמה הפנימית שלהן, להרגיש בנוח עם מלוא הספקטרום של הרגשות והתחושות המיניות שעולות בהן, ולתקשר אותן בבהירות ובמלוא העוצמה.

בהשוואה לטיפול מיני קונבנציונלי, הגישה הטנטרית מאפשרת לזוגות לא רק לדבר על הקשיים והאתגרים, אלא גם לחוות ישירות דפוסים חדשים של אינטראקציה וחיבור בחדר הטיפול. בעזרת טכניקות ייחודיות של עבודה עם אנרגיה, נשימה, מגע וקשב, בני הזוג רוכשים כלים מעשיים ליצירת שינוי בחייהם האינטימיים. התוצאה היא תחושה של חידוש, התעוררות וסיפוק עמוק יותר במערכת היחסים כולה.

לסיכום, בין אם כיחידים או כזוג, טנטרה טיפולים אישיים פותחים צוהר להתבוננות פנימית, לחקירה מודעת של עולמנו הגופני, הרגשי והמיני, ולמימוש הפוטנציאל העצום לאהבה, הנאה וריפוי הטמון בתוכנו. במיוחד עבור זוגות, מדובר בדרך מופלאה לצמוח יחד ולגלות רבדים חדשים של עומק ושמחה בקשר.

מעבר להסמכה - מה חשוב לברר כדי לבחור מנחה של טיפול טנטרי זוגי?

בבואכם לבחור מנחה של טיפול טנטרי זוגי, חשוב להסתכל מעבר לתעודות ולהסמכות הרשמיות. אמנם הכשרה מקצועית בתחום היא קריטריון חשוב, אך לא פחות מכך משמעותיים הניסיון, החוכמה והרגישות האנושית של המנחה.

מאחר שבזמן טיפול טנטרי זוגי אתם חולקים את הפגיעויות והחלקים האינטימיים ביותר שלכם, חיוני למצוא מנחה שאתם חשים בנוח ובטוחים בנוכחותו. מישהו בעל נוכחות מקרקעת ומרגיעה, שמסוגל להכיל מגוון רחב של רגשות וחוויות ללא שיפוטיות. חשוב שלמנחה תהיה מודעות עצמית גבוהה ויכולת לשמור על גבולות אתיים וברורים.

מניסיוני גיליתי שהחלום הזוגי בתחילת הקשר הוא שבעזרת הזוגיות אוכל להיות יותר מי שאני, לבטא את עצמי במלוא העוצמה ולהצליח יותר ביחד מאשר לחוד. לכן חשוב לבחור מנחה בעל יכולת לחבר אתכם לעצמכם ולבני הזוג שלכם, מישהו שיודע להוביל בעדינות לעבודה עמוקה דרך הגוף, הנפש והרגש.

בררו על הרקע, ההכשרה והניסיון של המנחה בעבודה עם זוגות, ואל תהססו לשאול על הגישה והשיטות הטיפוליות שלו. קחו בחשבון גם את האינטואיציה שלכם – הקשיבו לתחושת הבטן, פגישת היכרות ראשונית יכולה לתת מושג לגבי הכימיה והתאמה עם המנחה.

בסופו של דבר, מציאת המנחה הנכון היא צעד משמעותי בדרך למסע מעצים של העמקת הקשר, ריפוי וצמיחה זוגית. עם המנחה המתאים, טיפול טנטרי זוגי יכול להיות אחד המתנות הגדולות שתעניקו לעצמכם ולאהבה ביניכם.

הרווחים הבלתי צפויים של עבודה עם טנטרה טיפול ככלי להתפתחות אישית וזוגית

כשזוגות פונים לטנטרה טיפול, לרוב הם מצפים לשיפור באיכות הקשר, תקשורת טובה יותר ואינטימיות מחודשת. אך מה שרבים מגלים בדרך, זה שההשפעות של התהליך חורגות הרבה מעבר לספרה הזוגית, ומחלחלות לכל תחומי החיים.

דרך העבודה ההוליסטית עם הגוף, הרגש והמיניות, טנטרה טיפול מזמן למעשה מסע של גילוי עצמי עמוק. המודעות, הקבלה העצמית והחיבור לחוכמת הגוף שמתפתחים במהלך התהליך, הופכים לכלים רבי עוצמה להתמודדות עם אתגרי החיים. פתאום מוצאים את עצמנו מגיבים אחרת במצבי לחץ, מקבלים החלטות מאוזנות יותר, ומצליחים לתקשר ביעילות גם במערכות יחסים מחוץ לזוגיות.

בנוסף, רבים חווים תחושה מוגברת של חיוניות, יצירתיות ומשמעות. כאשר אנחנו מחוברים לעצמנו ולבן/בת הזוג ברמה כל כך עמוקה, אנו מתמלאים באנרגיה חדשה שמחלחלת לכל תחומי החיים – לעבודה, להורות, ליחסים חברתיים ועוד. פתאום החיים הופכים ליותר צבעוניים, מלאי תשוקה ושמחה.

בהיבט הרוחני, טנטרה טיפול פותח שער למימדים חדשים. מתוך החיבור האינטימי לגוף ולנשימה, נגלות לעתים תובנות על טבע הקיום והתודעה. רבים חווים תחושה עמוקה יותר של שלווה, שלמות וחמלה כלפי העולם. התהליך הזוגי הקונקרטי הופך למסע התעלות והתפתחות רוחנית.

כך שעבור רבים, טנטרה טיפול מניב הרבה מעבר לציפיות המקוריות – הוא הופך לקרש קפיצה להתפתחות ושינוי בכל תחומי החיים. בין אם זה בפן הרגשי, המנטלי, הפיזי או הרוחני – העבודה עם האנרגיות הבסיסיות של החיים מביאה שינוי מהותי, עמוק ומתמשך. זהו מתנה לא צפויה ששווה בהחלט לקבל.

סיפורים אמיתיים על זוגות שחוו שינוי דרמטי בזכות טיפול מיני טנטרי

אחרי 15 שנות נישואין, הרגשנו שאיבדנו את הניצוץ. המגע בינינו הפך טכני, האינטימיות נדירה. החלטנו לנסות, כמוצא אחרון, טיפול מיני טנטרי . בסדנה עם יורם, למדנו איך ליצור חיבור אמיתי הקשבה ונוכחות. זה היה מטלטל ומרפא. כעבור שבוע אחרי הסדנה, גילינו מחדש את הקסם. המגע הפך שוב מרגש, חושני. פתאום ראינו אחד את השני באור חדש. היום, אחרי שנה, יש לנו חיי אהבה ומין מדהימים, והכל התחיל עם הכלים שקיבלנו בסדנת טנטרה פרטית . זה שינה את חיינו.

(דנה ויונתן)

הגענו לטנטרה מיואשים, על סף גירושים. לא ידענו איך להתמודד עם הכאב וחוסר ההבנה. בתהליך עם יורם, גילינו שאפשר לאהוב אחרת. דרך מגע, הקשבה ומבט, יצרנו קשר חדש, עמוק יותר. נפתחו לנו הלבבות. למדנו לחבר בין אהבה לבין משיכה בדרך מעצימה. התחברנו מחדש בגוף ובנפש. היום אנחנו מודים על המשבר, כי דרכו מצאנו את עצמנו מחדש. טיפול מיני טנטרי נתן לנו את המתנה הכי יקרה – אהבה אמיתית.

(מיכל ואסף)

ההכנה הנדרשת לקראת צלילה ראשונה אל עולם טיפול טנטרה זוגי

כשזוג מחליט לצאת למסע של גילוי עצמי וחיבור זוגי דרך טיפול טנטרה זוגי, המניעים יכולים להיות מגוונים. חלקם מגיעים מתוך רצון להעשיר ולחגוג את הקשר לכבוד יום מיוחד כמו יום נישואין או יום הולדת. אחרים, אולי זוגות ותיקים יותר, רוצים לרענן ולהעמיק את הזוגיות אחרי שנים רבות יחד.

ישנם גם כאלו שמגיעים בעקבות המלצה של מטפל זוגי, או בעקבות משבר ורצון למצוא דרכים חדשות להתחבר. עבור רבים, טיפול טנטרה זוגי מזוהה עם שיפור וחידוש החיים המיניים והאינטימיים. וזה מובן, שכן טיפול טנטרי מיני מכיר בקשר העמוק בין מיניות, אינטימיות ואהבה, ויודע לגשר על הפערים הטבעיים בין צרכים גבריים ונשיים בתחומים אלו.

אבל למעשה, ההכנה הנדרשת לקראת טיפול טנטרה זוגי היא די בסיסית ופשוטה. הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא ההסכמה המשותפת של שני בני הזוג לצאת יחד לחוויה. משם, מדובר בעניינים מעשיים כמו תיאום מועד מתאים לשניכם, לבוש נוח ונעים, והקצאת זמן איכות משותף אחרי הסדנה כדי לאפשר לאנרגיות שהתעוררו לנוע ולהתמסד.

באופן כללי, הגישה הטובה ביותר היא לבוא בלב פתוח ובנפש חפצה, מתוך סקרנות ונכונות ללמוד, לגלות ולהתנסות בדרכים חדשות לחבר בין הלב, הגוף והנשמה, בינכם לבין עצמכם כיחידים ובינכם כזוג. טיפול טנטרה זוגי הוא הזמנה למסע מופלא של התעוררות, העמקה וצמיחה בכל המישורים.

נ.ב. – אם הגעתם עד לשורה הזו ועדיין לא כתבתם תגובה, כנראה התרגשתם יתר על המידה מהטיפים לאינטימיות ורציתם למהר לממש אותם.

לא נורא, אנחנו מבינים! עם זאת, לאחר שתסיימו, נשמח אם תחזרו ותשתפו בתובנות שלכם בתגובות 😊

המסע לגילוי עצמי וחיבור זוגי מתחיל מכאן

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00  שבת סגור

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. מנחה סדנאות אינטימיות ומיניות בזוגיות, בקסם המגע וגם בעזרת מגע לעומק ההוויה.

תגובה אחת
 1. אורלי

  כבר בכניסה לקסם המגע, מרגישים אנרגיה של רוגע שמחלחלת אל הגוף.
  לפתע כל מה שהשארנו מאחור, נראה שולי.
  יורם בעל אנרגיות עוצמתיות, יודע לזהות דברים ברגישות המאופיינת רק לו. ובדרך עדינה מנתב אותנו אל האור והרוגע לו אנו זקוקים. יצאנו מן הסדנא שלווים ומחוזקים, עם יכולת להסתכל אל האני הפנימי שלנו.
  חוויה מעצימה ומלאה בתובנות.
  וכשם המקום – "קסם המגע" כך היתה החוויה שלנו.

השארת תגובה