חיבוק רומנטי

יורם

חיבוק רומנטי - 10 טיפים לחיבוק אוהב

כיצד 20 שניות של חיבוק יכולים לחזק את הביטחון בקשר, למלא את הלב, להרגיע את הנפש ולהעלות את החשק

משך 20 שנה אנחנו חוקרים, לומדים ומלווים זוגות. ביחד הקמנו את קסם המגע, מרכז להעצמה זוגית, טיפול וספא, בבית לחם הגלילית הקסומה. 

מתברר שנושא החיבוק (שנחשב פשוט וטבעי) יכול להיות משמעותי לקשר אם מפנים את תשומת הלב לתהליך שקורה בזמן החיבוק.

חיבוק אוהב

20 שניות חיבוק אוהב

האם אנחנו רק נותנים את הגוף בזמן חיבוק או ממש מחבקים מתוך הלב?
האם באמת מרגישים את החיבוק?

על מנת שהחיבוק יהיה חיבוק אוהב זה לא מספיק לתת את הגוף. כדאי לתת את תשומת הלב וההבנה מה גורם לחיבוק להיות ממלא ואוהב.

באו נתחיל ונלמד מהחיבוק הראשון שלנו, עוד כשהיינו תינוקות ואיך "מנגנון האהבה" פועל.

תינוק נולד חסר ישע, הוא זקוק לטיפול והשגחה צמודה מהיום הראשון, לתקופה ארוכה, עד שהוא מצליח להגיע לעצמאות. האיכות הראשונה שאיתה הוא בא לעולם היא האהבה שהוא מפיץ לסביבה התומכת והאהבה שהוא מקבל שבזכותה אימא ואבא רואים אותו ומספקים לו את כל צרכיו. האהבה שהוא מפיץ קושרת את ההורים איתו ויוצרים אצלם את המחויבות לרווחתו הפיזית והרגשית. 

בהתחלה החיבוק עם התינוק גורם להורה להפריש הורמון אוקסטיצוטין, זהו הורמון שגורם להורה לאהוב ולהירגע. זה כוחו הראשוני של התינוק על מנת לקשור את ההורה אליו.

כשהתינוק מתפתח הוא מתחיל להצמיד את ההורה אליו בזמן החיבוק כאילו לוקח חיבוק וזה גורם לנו עוד יותר להרגיש אהובים ואוהבים. התינוקות בעצם לוקחים חיבוק יותר מאשר נותנים. אחרי שהם מתמלאים הם הולכים לדרכם מלאי מרץ חיות וחיוניות וכשחסר להם שוב הם חוזרים לקחת ומחבקים שוב.

הילדים לוקחים ואנחנו מאוד נהנים מכך.

עם השנים וכשנדמה להורים שהילדים כבר גדולים, החיבוקים מתמעטים. 

כשבני זוג מתאהבים הם מחבקים – והרבה. אולם, עם הזמן דועכת ההתאהבות ואיתה כמות החיבוקים או לחלופין אולי כשממעטים בחיבוקים האהבה דועכת? 

מחקרים מדווחים שחיבוק מפחית לחץ ומחזק את הקשר, וזאת ע"י הפרשת הורמונים שונים במוח. 20 שניות בלבד לאחר שמתחיל החיבוק, מתחיל המוח להפריש אוקסיטוצין שהוא אחד מהדבקים החשובים של האהבה.

אז מה עושה התינוק שזה כל כך נעים לנו?

בזמן החיבוק הילד לוקח חיבוק, הוא יכול לעשות זאת מכיוון שהוא קשוב לעצמו ב100% ומתענג על כל רגע בזמן החיבוק. ולנו זה כל כך נעים.

אנשים שקשה להם לחבק או שמחבקים ולא מצליחים להרגיש. אלה אנשים שיש חשש שהיה חסר להם חיבוק בזמן הילדות או שהם חוו התנהגות לא נעימה מצד ההורה בזמן החיבוק.

חשוב לעזור להם להתרגל לחיבוק לאט ובעדינות תוך עידוד על כל התקדמות.

להקשיב לעצמך להרגיש את החום למלא את הלב

חיבוק מעל 20 שניות

זוג מצוייר מתנשק
חיבוק רומנטי

חיבוק  הוא בעצם טבעי, הרי נולדנו איתו. אבל לפעמים שכחנו בעקבות אירועים שעברנו בילדות, החינוך והתרבות שקיבלנו. אז בואו ונחזיר את מה ששכחנו.
הרבה פעמים כשהחיבוק ארוך, חיבוק מעל 20 שניות, אנחנו מרגישים סוג של מבוכה ומין צורך של די, מספיק המלווה ברצון לסיים את החיבוק. הרגע בו אנחנו מרגישים את התחושה שזה מספיק זה בדיוק הרגע בו אנחנו מתחילים להרגיש את עצמנו, זה יכול להיות רגע של מבוכה ואי נחת. אולם זהו הזמן שבו אנחנו מתחילים להרגיש והלב מתחיל להיפתח למקום רך יותר ואוהב.
החיבוק רומנטי מעל 20 שניות מלווה בחשיפה רגשית, וכשאנחנו מוכנים להיות יחד ללא ההגנות הרגילות, עם לב פתוח, רגישים וחשופים עם בני הזוג שלנו, זאת תחושת קירבה מרגשת ומאוד עמוקה.

חיבוק אוהב כולל חמישה מרכיבים.

 1. פנו זמן לחיבוק (מעל 20 שניות)
 2. להקשיב לעצמי בזמן החיבוק
 3. לקבל את החום והאנרגיה הנכנסת אל הלב
 4. לשלוח אנרגית אהבה מלב אל לב.
 5. לתת למה שקורה להיות ולהרשות לגוף להגיב.

חיבוק רומנטי

בחיבוק הבא שלכם: 

 1. פנו זמן לחיבוק אוהב
 2. הרשו לעצמכם להקשיב לגוף של עצמיכם ולהרפות את כל השרירים.
 3. וודאו שנוח לכם, כי כשלא נוח הראש מתחיל לחשוב מחשבות מטרידות.
 4. שימו יד אחת בין השכמות של המחובק (זה ממלא את הלב).
 5. יד שנייה על עצם העצה מעל הישבן (זה מחזק ביטחון ויציבות).
 6. הרגישו את הטמפרטורה בבית החזה שלכם.
 7. מלאו את הלב בחום הגוף עם כל שאיפה.
 8. הרשו לעצמכם לנוח בתוך המגע ללא תנועה או מחשבה ולהירגע.
 9. שילחו אנרגיית אהבה מלב אל לב
 10. תנו לרגע להיות וורק אז הרשו לגוף להגיב

התוצאה היא שבני הזוג מרגישים שאתם נהנים מהרגע ביחד והם מרגישים אהובים יותר.

מרגש מחדש עם כל זוג שבוחר בסדנת אהבה זוגית, ללמוד ולהיפתח לדרך חדשה לאהבה. לגלות מה הגבר זקוק ומה האישה זקוקה ושבעצם אנחנו זקוקים לאותו הדבר רק בדרך שונה. להרגיש רוגע, לרענן את החשק, ולעזור האחד לשניה להתענג מתוך הנאה, ביטחון, חיבור ומילוי הלב באהבה. 

לפניכם כמה משובים מזוגות שהשתתפו בסדנאות זוגיות

רינת וירון
רינת וירוןמרתון זוגי
קרא עוד
קסם של מגע! איזו חוויה נפלאה! בילינו יחד סוף שבוע במרתון של זוגיות עם יורם. המילים וההנחיה הביאו אותנו לעבר, להווה ולעתיד, אל מחוזות שלא הכרנו, אל מקומות שלא העזנו. למדנו לגעת, להקשיב, לדבר ולהעז. הרוגע והשלווה בחדר עם ההנחיה המופלאה מילאו את ליבנו. תודה.
יעל ויגאת
יעל ויגאתסדנת אהבה זוגית
קרא עוד
חגגנו בצימר סדנת טנטרה עם יורם. הסדנה בליווי רגיש מלא הקשבה ופתיחות שתרמה לנו בתידלוק והטענת הזוגיות מחדש. ניקוי רוחני והבנה מעמיקה של הזוגיות תורמת לנפש האדם יותר מכל. תודה ליורם על העזרה המלבבת באינטימיות הזוגית.
דנה ואייל
דנה ואיילסדנת טנטרה
קרא עוד
סדנת טנטרה הותירה בנו חותם של תשוקה ואהבה מתחדשת...אין ספק שנגעת והרחבת לכל אחד מאתנו את הלב... תודה על סדנה מדהימה שבעיקר חיזקה בנינו את האינטימיות והעצימה את האהבה. גם הבילוי בסוויטה המופלאה היה מפנק ובטוב טעם.
הקודם
הבא

אני מזמין אתכם לאבחון זוגי מהיר ומדוייק דרך מפת הגוף המלווה בשיחה ישירה עם הנפש, מעבר למחשבות וההתנהגויות. לאחר האבחון נצא למסע של שחרור כל מה שעוצר אתכם וחיזוק הכוחות המיוחדים שלכם. 

 

רוצים לשדרג את הקשר?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

טיפים ועצות שיסייעו לכם להשיג חיי זוגיות מאושרים

מבט עיין בין גבר לאישה

שפת גוף בין גבר לאישה

שימוש במגע ושיחה לקרבה מכבדת בין גבר לאישה – סודות מחדר הטיפולים למה הגבר מתרחק ונסגר? כיצד שפת הגוף יכולה לעזור לחבר ולהתקרב להחזיר את

משבר בזוגיות

למה מגיע משבר בזוגיות למרות שאנו אוהבים?! בהרבה מקרים משבר בזוגיות נובע מהקושי להתמודד עם קונפליקטים או עם מנגנוני ההגנה השונים של בני הזוג.  במשך

ידיים שלובות בספא בצפון

מודל לזוגיות טובה ובריאה

3 טעויות נפוצות שמונעות ממך להגיע לזוגיות טובה ובריאה, ומודל לזוגיות בריאה לפני כמה שנים ביקש ממני הבן שלי שאנחה  את טקס החופה שלו ושל

הרשמו ונחזור אליכם עם כל הפרטים

חוויות זוגיות בקסם המגע

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. בשילוב סדנאות עיסוי בקסם המגע וגם בעזרת מגע פנימה פנימה.

השארת תגובה