אהבה בין גבר לאישה

יורם מדן

מאת: יורם מדן    זמן קריאה: 10 דקות

שפת הגוף בין גבר לאישה

שימוש במגע ושיחה, לקרבה מכבדת, בין גבר לאישה - סודות מחדר הטיפולים

למה הגבר מתרחק ונסגר? כיצד שפת הגוף יכולה לעזור לחבר ולהתקרב להחזיר את האמון השיתוף והאהבה?

לימוד שפת הגוף בין גבר לאישה מסייע למטפלים וזוגות להבין טוב יותר מה מתחולל בתוך הנפש של השני.

לפני 20 שנה אשתי ואני הקמנו יחד את קסם המגע. במהלך השנים אנחנו מעבירים סדנאות לזוגות בבית לחם הגלילית הקסומה, ומטפלים במגע ופוגשים זוגות לשיחה אישית וסדנאות לאינטימיות זוגית.

תוך כדי צפייה בתוצאות גילינו ששילוב המגע לשיחה או שיחה למגע מביאים תוצאות מהירות יותר ומדויקות יותר. עם הזמן הפכנו למומחים ופיתחנו שיטה שמחברת חמישה רבדים שאיתם אפשר לטפל ואם מחברים שלוש איכויות מתוך חמש התוצאות מדויקות ויעילות יותר.

חמשת האיכויות הם: מחשבות, רגשות, תחושות, אנרגיה ורוח.

מחשבות משפיעות על הרגשות, הרגשות משפיעות על הגוף, מצב הגוף משפיע על האנרגיה, האנרגיה משפיעה על הרוח. יש חיבורים והשפעות הדדיות בין האיכויות. בדרך כלל טיפול בשיחה משלב שתי איכויות… מחשבות עם רגשות, והמגע משלב תחושות גוף עם האנרגיה שזורמת בתוכו.

חיבור של שלוש איכויות יוצר אצל המטופל סינרגיה בין המערכות המחשבתיות, הרגשיות התחושתיות והאנרגטיות.

עם הזמן בחרנו להתמקד בטיפוח והעצמה זוגיות, העמקת האינטימיות וחיבור כל אחד מבני הזוג להוויה ולמהות שעבורה הוא נוצר. פיתחנו שיטה פשוטה להכרות עם שפת הגוף בין גבר לאישה. לפנות רגשות עתיקים "המאוחסנים" בתאי הגוף, להקטין מחשבות טורדניות, להתפנות להיות ברגע, להתחבר לעצמם, לחוות את האנרגיה הפנימית, לגעת בהוויה ולהעמיק את הקשר.

במאמר הזה נדבר על שפת הגוף בין גבר לאישה עם כלים מתוך הקורס למטפלים לגעת להוויה

מה לעשות כשגבר מתרחק - 7 טכניקות שמקרבות אותו מיידית

אויש… זה ממש לא נעים כשגבר מתרחק ומסתגר בתוך עצמו, עבור האישה זה יכול להתפרש כמו עונש שהגבר מעניש אותה על איזו שהיא התנהגות שלה שהוא לא אוהב, אבל ממש לא בטוח שזה פירוש אמיתי ותואם למציאות.

אם נכיר את השוני בין גברים לנשים בנושא הרגשות אפשר יהיה להבין למה הם מתרחקים ואז אולי נמצא איזה שהיא דלת לפתוח כדי להתקרב שוב.

אצל נשים ביטוי רגשות יוצר חוויה של קירבה בעוד אצל הגברים הם זקוקים להכנה מוקדמת לפני הבעת רגשות (במיוחד שליליים) כי אחרת הם יכולים לחוות תחושת פלישה, בדומה לנשים (אבל מכיוון אחר) אשר זקוקות להכנה מוקדמת לפני קרבה מינית כי אחרת הן חוות פלישה.

בדרך כלל גברים מתרחקים בעקבות רגש שעולה בתוכם, והם לא יודעים מה לעשות איתו.

מניסיון טיפולי של מעל אלף זוגות שמעתי מגברים רבים מה מסתתר במסתרי ליבו של הגבר ולמה הוא זקוק. (אשמח לתגובות בסוף המאמר במידה ואצלכם זה אחרת)

 1. פרגון ועידוד על המעשים שלו, בלי קשר לתוצאות.
 2. לסמוך עליו ב 100% לתת לגבר להרגיש שאת סומכת עליו ללא חשדנות או ביקורת.
 3. להוקיר את חכמתו, להגיד לו כמה הוא חכם. (בדומה להשפעה על האישה כשאומרים לה "את יפה")
 4. להיות גאה בו, באיכות שהוא מביא לך או למשפחה ולעולם.
 5. לבקש במקום לדרוש.
 6. מגע אוהב (מבלי להיזהר שהגבר "ידלק")
 7. ובמיוחד…"הסוד השמור ביותר" מגע במניות של הגבר ממלא לו את אנרגיית הלב באופן ישיר וכשהלב מלא הגבר נרגע ויכול להתקרב שוב.
  20 דקות ביום במצטבר, בחיבוק בבוקר, כשהולכים לישון, בזמן שרואים טלוויזיה אבל לא בזמן שהוא נוהג (:
  וזאת לאחר הסכמה מראש שמגע במיניות זה לא בהכרח הזמנה לסקס. זה יכול להיות מאוד נעים לשני בני הזוג כי התחושה שלא צריך להיזהר אחד מהשניה נותן תחושה של חופש, אמון וקרבה.

לפרגן לו לסמוך עליו להקשיב לו לגעת באהבה

כשהדברים נשברים, מה לעשות אחרי שגבר מתרחק

כשגבר מתרחק לפעמים זה כבר מאוחר מידי, זה לא הזמן לשאול שאלות, במיוחד לא לשאול "למה אתה מתרחק?"  ולא הזמן לבוא בטענות או דרישות.

מה לעשות עם עצמך אחרי שגבר מתרחק?

יכול להיות שתחווי בהלה שמשהו הולך להתפרק וזה מאוד מפחיד. זה הזמן שלך להעביר את כל תשומת הלב שלך אלייך ולחזק את עצמך שאת בסדר. בשום אופן לא לרדת על עצמך עם אשמה וביקורת עצמית. וגם לא להאשים אותו במצב. בלי אשמה ובלי אשמים רק לחוות את כל התחושות שיש לך בגוף ללא פרשנות ולקבל אותם. הרי את יודעת שזה בסוף עובר. כמו גל שעולה, מתנפץ על הסלעים חוזר חזרה ונרגע.

מה את יכולה לעשות עבור הגבר שהתרחק?

לכבד את הרגע, לעזור לו להרגיש חשוב, להקשיב, לתת לגבר שלך להרגיש שאת סומכת עליו ועל מה שהוא עושה ושזה בסדר שהוא זקוק לעצמו, "להתבשל" ולהתארגן פנימית עד שיוכל לחזור.

"הבעיה היא לא הבעיה הבעיה היא שורש הבעיה ושורש הבעיה נסתר מן העין"

שפת גוף של גבר מתרחק

מכיוון ששורש הבעיה נסתר מן העין ומכיוון כשגבר מתרחק זאת לא "הבעיה" אלה זה רק התוצאה של הבעיה שנסתרת מן העין וכנראה יש משהו חסר בלב, שיוצר כאב או ריקנות, מכאן אפשר להבין שחיפוש וגילוי מה ממלא את הלב יכול להיות אותה הדלת שמחפשים לפתוח כדי להישאר קרוב.

למלא את הלב ולגלות אהבה עוזרים לגבר להתקרב.

תרגיל מדהים ללימוד שפת גוף בין גבר לאישה ללא מילים

מגע מראה

תרגיל זה יאפשר לכם תקשורת ללא מילים. תוכלו ללמד את בן הזוג שלכם איזה מגע גורם לכן לחוש אהובה, תמיכה, הנאה, להתנסות וליהנות משפע של מגע שאינו רק מיני.

משך התרגיל כחצי שעה שבו כל אחד מכם מלמד את השנייה איזה מגע גורם לי להרגיש אהוב.שימו מוסיקה נעימה ברקע והקצו לכל אחד מכם 15 דקות.

נתחיל באישה,
הדגימי לבן הזוג שלך, מגע שאת אוהבת (הדגמה קצרה של 10 – 20 שניות למשל ליטוף על הפנים והראש), ואז שבי ואפשרי לו להחזיר לך כמו מראה, ולגעת בך כפי שקלט, ( 10 – 20 ) וכשסיים המשיכי להדגים לו  בקצרה צורות מגע מענגות נוספות, ואפשרי לו להחזיר מגע כמו מראה.

לאחר כ  10 דקות, שבי או שכבי בנוחות ואפשרי לו לגעת בך ברצף כפי שקלט,
ואתה מוזמן לגעת באהובתך כפי שלמדת ממנה ברצף, למשך 5 – 10 דקות נוספות, ואף לאלתר לפי האווירה הקצב והעוצמה שלמדת. ואז התחלפו


הדגשים:

 • הקפידו לשמור על שתיקה, כל הכיף הוא לחוות ולתקשר דרך המגע ללא מילים.
 •  אל תהפכו את התרגיל למשחק זיכרון – הדגמות קצרות.
 •  אל תהפכו את המשחק לחילופי ביקורת אם המראה לא הצליחה להחזיר בדיוק אותו מגע כפי שהדגמתם, אתם יכולים להדגים שוב , ואם משהו לא נקלט נסו משהו אחר.
 •  שימו לב שאתם מלמדים את בן הזוג מגע שנחווה אצלכם כביטוי של אהבה, ביטחון, קרבה, ולא רק שחרור הכתפיים…
 •  מקבל המגע מוזמן לעצום עיניים ולהתענג מהמגע שמקבל.
 •  גם נותן המגע יכול בחלק מהזמן לאחר שלמד, לעצום עיניים ולהתענג על תחושת היד שנוגעת…

בסיום התרגיל אתם יכולים להתחבק חיבוק סטטי (ללא תזוזה) ולשתף אחד את השנייה מה אתם מרגישים עכשיו, איך המגע משפיע על תחושת הקירבה, התשוקה להיות יחד, החשק המיני או הרגיעה ולזרום לאן שהלב נמשך. 

הדגשים

הדגשים לגברים – חשוב לזכור שהדרך אל רוב הנשים עוברת דרך הלב, לכן התחילו במגע של אהבה והנאה לפרק זמן ארוך וללא מגע מיני, הגירוי הכי גדול לנשים נוצר ממגע של חום ואהבה. וכך היא מרגישה בטוחה יותר להמשיך למגע מיני.

הדגשים לנשים – הדרך אל לבם של רוב הגברים עוברת דרך האגן ואיברי המין, לכן חשוב שאתן הנשים תהיינה אקטיביות ותיזמו מגע באזור האגן והאברים כבר בהתחלה וכך הוא ירגע, ירגיש אהוב ויוכל להתפנות מהלחץ ולפנק אתכן כמה שאתן רוצות.

למה גבר מתרחק מבחורה

כנראה הוא מוצף רגשית.

אזור בית החזה של הגבר בדרך כלל סגור בדומה לאזור המיני אצל האישה. פלישה לרגשות של הגבר ללא הכנה מוקדמת יוצרת אצל הגבר כיווצים באזור בית החזה בדומה  לחוויה שרוב הנשים חוות כאשר יד מתקרבת לאזור המיני שלה (שעוד לא מוכן) התקפה או ביקורת יוצרות אצל הגבר חוויה של פלישה (כמו אונס) הוא נבהל ונסגר.

לאישה יש את האנרגיה המיוחדת שיכולה למלא לגבר את הלב וליצור אצלו רגיעה.

כשהאישה נמנעת מקרבה גופנית (מינית) מהגבר שהיא אוהבת, (כדי לא לגרות אותו מינית, כי היא עוד לא פנוייה לזה) הוא מרגיש לא רצוי ולא אהוב, נוצר כאב בבטן העליונה או בבית לחזה ואז הגבר מתרחק כדי להתארגן עם עצמו ולהירגע. כתבנו על כך בהרחבה במאמר בין מיניות נשית למיניות גברית, על חשק מיני ועוד

אני מאמין בשוויון ערך, יחד עם שוני בדרך. יש יותר דמיון מאשר שוני בין הגברים לנשים. אבל בנושא הרגשות, בדרך כלל לגברים קצת יותר קשה להיות בקשר פתוח עם הרגשות שלהם. הגבר מתרחק כי הוא חווה משהו לא נעים בתוכו, (בדרך כלל גם לא ברור לו מה הוא מרגיש) והוא לוקח את הזמן להיות עם עצמו עד שזה יעבור.

לשני המינים יש כמיהה זהה… למלא את הלב ולחוות אהבה. כשהלב ריק אנחנו מחפשים משהו שימלא אותו וכשאנחנו לא יודעים או לא מצליחים למלא את הלב אנחנו מחפשים דרכים חלופיות כמו התמכרויות לאוכל, שתיה, ספורט, עישון, עבודה אקסטרים ואפילו יצירת דרמות בחיים

לא תמיד אנחנו יודעים במדויק מה באמת ממלא לנו את הלב שיתוף הדדי, חקירה וגילוי מהן הדרכים של כל אחד מבני הזוג למלא את הלב, יכולה לתרום לקרבה ולמנוע מהגבר להתרחק.

הדרך הנשית לקרבה נחשבת יותר מקובלת ותרבותית כמו שיתוף, בילוי משותף חיבוק, פרגון, מגע.
גם הגבר אוהב בילוי משותף חיבוק פרגון ומגע אבל אצל הגבר אם זה לא נמשך למגע מיני זה מאכזב אותו. הדרך הגברית נחשבת יותר פרימיטיבית ונחותה, ויש נשים שנמנעות מהתכרבלות ומגע כי הן חוששות שזה יוביל ישר לסקס, עוד לפני שהן פנויות לכך.

הרבה גברים מתביישים לבקש קירבה בדרך שהם זקוקים לה ובמקרים שהאישה נמנעת ממגע אינטימי הגבר מרגיש כאב בלב וכשכואב בלב הוא נסגר. התחושה של הכאב או הסגירות לא נעימה לגבר שחווה בושה ואפילו פחד לשתף את האישה בזמן הכאב, והוא צריך זמן עד שהכאב יעבור, והוא יוכל להיפתח שוב ואז אולי, אם הקשר מספיק טוב, הגבר ישתף מה עבר עליו

כדי למנוע את כל המקרים שגבר מתרחק כדאי ללמוד כיצד כל אחד מבני הזוג מרגיש אהבה. לחקור וללמוד על עצמנו מה גורם לנו להרגיש אהובים? למה אנחנו זקוקים כדי להרגיש אהובים? כיצד בני הזוג יכולים לעזור לנו להרגיש אהובים? מה אנחנו מבקשים מבני הזוג כדי לעזור לנו להרגיש אהובים? ומה בני הזוג יכולים או מוכנים לעשות כדי לעזור לנו להרגיש אהובים.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

כיצד לשמור על קשר עין בין גבר לאשה

קשר עין בין גבר לאישה
קשר עין בין גבר לאישה

קשר עין בין גבר לאישה בקשר זוגי זה רגע אינטימי מאוד, יש בו מעין חשיפה פנימית נוספת ועמוקה מעבר לממל והמגע.

ההרגשה היא כאילו השני רואה את הפנימיות שלי מעבר למה שאני פנוי או יכול לחשוף כרגע ולכן במקרים רבים מתלווה לקשר עין התנהגויות מדללות כמו חיוכים או הבעות פנים של מבוכה או בקשה לאישור שהכל בסדר.

כשמופיע רצון להעמיק את הקירבה והאינטימיות הזוגית יש כמה כלים שיכולים לעזור לבני זוג להיות בקשר עיין רגוע, אמיתי מקרב ופותח את הלב.

קשר עין בין גבר לאישה

שלושה כלים שיכולים לעזור ליצירת קשר עיין בין גבר לאישה.

האחד: מבט מעורפל – במקום להתמקד בעין של בן הזוג לדמיין שמביטים למקום רחוק יותר דרך העין של בן הזוג.

השני: לפתוח את זווית הראיה – כלומר שתוך כדי המבט לעין של בן הזוג רואים 180 מעלות לצדדים (זה ממש פותח את הלב)

השלישי: להקשיב לתחושות הגוף בזמן שהמבט פונה לעין של בן הזוג.

בכל שלושת הכלים בעצם אנחנו עסוקים בעצמנו המתבוננים ולא עסוקים בזה שרואים אותנו. החוויה של להיות עם עצמי שכאני אתך יוצרת ביטחון רגיעה וקירבה תוך כדי קשר עיין בין גבר לאישה.

אם הגבר אומר "אשתי לא מכבדת אותי" הנה מה שהגבר יכול לעשות כדי לשנות את זה

דבר ראשון נתחיל בזה שאנחנו מכבדים את עצמנו.

מי שמכבד את עצמו בדרך כלל גם מכבדים אותו, אבל אם אתה "יורד" על עצמך בת הזוג שלך "תעזור" לך עם זה. כשבת הזוג מרגישה שהכבוד העצמי רגיש אצלך אז היא משתמשת בזה כדי לפתוח אצלך איזשהו סדק כדי לחדור אליך ולהתקרב, זה נשמע קצת הזוי, כמו הפוך על הפוך.

הגיע הזמן שתתחיל להגיד על עצמך מילים טובות.

תרגילים פשוטים יכולים לעזור לשנות את ההרגל לבקר את עצמנו הוא להתחיל לומר לעצמנו מילים טובות ומכבדות.

יש כלל של 20 / 80 כלומר על כל מילה או משפט ביקורת עצמית אומרים ארבע מילים טובות על עצמנו ורק כדי להיות מאוזנים.

לכתוב לעצמך 10 משפטים תומכים ומפרגנים שאתה יכול להאמין להם ולהקריא לעצמך את המשפטים הללו חמש פעמים בבוקר ולפני השינה. במידה והביקורת העצמית עמוקה ומושרשת מדי כדאי לשלב למילים מגע מתערב של מטפל (או ללמד את בת הזוג) בשרירים הקשורים לביקורת עצמית, או האשמה אצל הגבר או האישה.

לפניכם כמה משובים מזוגות שהשתתפו בסדנאות זוגיות, מילאו את הלב באהבה הטעינו את הזוגיות מחדש ולמדו בילוי רומנטי בבית, תקשורת זוגית טובה יותר, מילוי הלב ומגע אוהב .

רינת וירון
רינת וירוןמרתון זוגי
קרא עוד
קסם של מגע! איזו חוויה נפלאה! בילינו יחד סוף שבוע במרתון של זוגיות עם יורם. המילים וההנחיה הביאו אותנו לעבר, להווה ולעתיד, אל מחוזות שלא הכרנו, אל מקומות שלא העזנו. למדנו לגעת, להקשיב, לדבר ולהעז. הרוגע והשלווה בחדר עם ההנחיה המופלאה מילאו את ליבנו. תודה.
יעל ויגאת
יעל ויגאתסדנת אהבה זוגית
קרא עוד
חגגנו בצימר סדנת טנטרה עם יורם. הסדנה בליווי רגיש מלא הקשבה ופתיחות שתרמה לנו בתידלוק והטענת הזוגיות מחדש. ניקוי רוחני והבנה מעמיקה של הזוגיות תורמת לנפש האדם יותר מכל. תודה ליורם על העזרה המלבבת באינטימיות הזוגית.
דנה ואייל
דנה ואיילסדנת טנטרה
קרא עוד
סדנת טנטרה הותירה בנו חותם של תשוקה ואהבה מתחדשת...אין ספק שנגעת והרחבת לכל אחד מאתנו את הלב... תודה על סדנה מדהימה שבעיקר חיזקה בנינו את האינטימיות והעצימה את האהבה. גם הבילוי בסוויטה המופלאה היה מפנק ובטוב טעם.
Previous
הבא

הנה 4 דברים שעוזרים לך בקליניקה כדי לקבל ידע מקדים עם הכניסה של נשים לפי שפת גוף ומבנה גוף של נשים

1 הליכה, הדריכה על העקבים, ותנועות אגן חופשית מרמזת על ביטחון עצמי. אגן מכווץ או דרוך מסמל על חשש או דריכות ואז מתפתחים מנגנוני ההגנה. אני מעדיף קודם לחזק את הביטחון ורק אחר כך להסיר את השירון ומנגנוני ההגנה.

2 בית חזה מפותח וצלעות בולטות מרמז על ביצועיות עשיה ותקשורתיות מוגזמת. כאילו ללא העשיה האדם מרגיש לא מאוזן. בדומה לאופניים שצריכים להיות בתנועה כדי להיות יציבים, אם מוסיפים גלגל או שניים האופניים יכולים לחנות בחנייה. כך גם אנשי הביצוע, אם מחזקים את הביטחון ומשחררים את האגן האדם יכול להרגע ולנוח.

3 בית חזה עם שקע באמצע מרמז על אדם מרצה שלא התמרד מספיק כשהיה ילד (הילד הטוב שעושה מה שמבקשים ממנו) ולמה, כי כשילד נכנע להורים יש שריר בין החוליות הצוואריות לבין עצם בית החזה שמתכווץ בזמן הכניעה ואם הגדילה השריר מושך את עצם בית החזה פנימה בזמן שבית החזה מתפתח. וכך נוצר השקע.

4 לחיים עם נוכחות מרמז על רגישות גבוהה, לא בהכרח בעייתי, פשוט דרך זה אפשר לראות שאפילו שיש נשים מצליחות, ביצועיות, ושכלתניות מתחת לכל החוזק שוכנת נפש רגישה שהיא המובילה למרות שכלפי חוץ זה יכול להיראות אחרת.

לסיכום

למה הגבר מתרחק ונסגר? כיצד שפת הגוף יכולה לעזור לחבר ולהתקרב להחזיר את האמון השיתוף והאהבה

שפת הגוף בין גבר לאישה היא תוספת נפלאה לשיתוף במילים.
כאשר משלבים בשיחה גם את השיתוף במגע, לפי הצורך של הגבר ולפי הצורך של האישה, נוצרת קרבה עמוקה יותר.
מבט עיניים  פותח את הלב מוסיף לקשר מימד של עומק, אהבה ותקשורת ללא מילים.

עידוד ופרגון יוצר תשתית טובה לפתיחות וחווית ביטחון ביחד.

הסכם זוגי חדש, שמגע במיניות של הגבר איננה הזמנה לסקס עוזרת לגבר לחוש אהוב ולמלא את הלב, ולאישה מקטין את החשש ממחויבות להיות מרצה כשהיא עוד לא מוכנה.

זהו חלק קטן מהידע והניסיון שצברנו במהלך 20 שנות ליווי זוגות לאינטימיות ומיניות בזוגיות ואת/ה יכול/ה להמשיך ולקרוא עוד במאמרים פתוחים לקהל הרחב שכתבנו לטיפוח הזוגיות. ואם את/ה רוצה להעמיק וללמוד עוד את/ה מוזמן/ת להרשם ולקבל פרטים על הקורס לגעת בהוויה או על סדנאות האהבה הזוגית.

נ.ב. – אם הגעתם עד לשורה הזו ועדיין לא כתבתם תגובה, כנראה התרגשתם יתר על המידה מהטיפים לאינטימיות ורציתם למהר לממש אותם.

לא נורא, אנחנו מבינים! עם זאת, לאחר שתסיימו, נשמח אם תחזרו ותשתפו בתובנות שלכם בתגובות 😊

לקבלת פרטים

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

חוויות זוגיות בקסם המגע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00  שבת סגור

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. מנחה סדנאות אינטימיות ומיניות בזוגיות, בקסם המגע וגם בעזרת מגע לעומק ההוויה.

השארת תגובה