ריבים בזוגיות

מאת: יורם מדן

מה הקשר בין ריבים בזוגיות לבין קירבה, אהבה, תשוקה ופחד.

למה מופיעים ריבים בזוגיות

נהוג להצמיד סיבה לריבים בזוגיות. לדוגמה: "הוא לא מבין אותי", "אף פעם הוא לא מקשיב", "המשפחה שלה יותר חשובה ממני" "אני לא יכולה לסמוך עליו".

אבל זאת לא באמת הסיבה, כי ריבים בזוגיות בעצם נובעים מפחד. ורק אם נבין את מקור הפחד, נרגיע את הצורך לריב.

הסיבה לריבים בזוגיות, היא כמו כפתור שנלחץ כשיש גירוי במקום רגיש אצלנו. מניסיוני הבנתי שהסיבה העיקרית לריבים היא *פחד*. בני הזוג לוחצים אחד על הכפתור של השני (במודע או שלא במודע), מופיע הפחד, ואז רבים.

אני מדמה את הפחד למפלצת הקבורה עמוק באדמה שיש לה חיישנים מעל לפני השטח, המפעילים ומעירים אותה כל פעם שמופיע אירוע מכאיב. לרוב גם הזוגות וגם המטפלים נותנים דגש רב על הסיבות (הכפתורים) לריבים בזוגיות , ופחות שמים לב למקור העמוק שלהן. ועמוק עמוק בפנים שוכן הפחד.

גלגלי המחשבות בראש

שער האגו

נמצא בראש,
שם שוכנת תפיסת העולם שלנו, התדמית, המודל שרכשנו ממשפחת המוצא, והאסטרטגיות שפיתחתי כדי לשמור על עצמי ולהצליח בחיים.
לדוגמה: לאחד מבני הזוג חשוב הסדר ולשני חשוב החופש. לאחד חשובה הדעה של ההורים ולשני חשובה העצמאות מההורים.

ידים אוחזות את הלב

שער הלב

נמצא בבית החזה.
ללב יש איכות של תמימות, חיבור להוויה, חופש, אמון ואהבה.
כאשר שרירי בית החזה רפויים, יש תחושה שהלב נפתח.
כאשר הם מכווצים, יש תחושה שהלב נסגר.
לדוגמה: חסר חיבוק לפני השינה, חסר שיתוף , חוסר מגע ומיניות.

איקון זכר ונקבה

שער הייצרים

נמצא באגן
וקשור לחיבור האנרגטי בין בני הזוג, אם המיניות מודעת החיבור חזק יותר. אם המיניות לא תואמת את צרכי אחד מבני הזוג, הלב "נשבר" ומופיע פחד לאבד את עצמי.
לדוגמה: האישה זקוקה לקשר ולאינטימיות כדי להעיר את המיניות, והגבר זקוק למיניות כדי להתקרב ולפתוח את הלב לאינטימיות.

"הבעיה היא לא הבעיה, הבעיה היא שורש הבעיה ושורש הבעיה נסתר מן העין "

ריבים ראשונים לפני החתונה

הפקת חתונה זה הפרוייקט הראשון של זוג, בדרך כלל משפחת המוצא מעורבת בו ומשפיעה על השיקולים של כל אחד מבני הזוג. אחד הפחדים המלווים את השלב הזה הם היפרדות ממשפחת המוצא, והעברת הנאמנות לבן הזוג החדש. זאת חוויה מפחידה במיוחד בגלל שהיא מתרחשת, בדרך כלל, עוד לפני שביססנו את הקשר עם מי שבחרנו לחיות איתו.

הפחד הוא שאם הדרך שלנו לא תתקבל, ואם נוותר, זה יכול להתקבע ולהשפיע על יחסי הכוחות בהמשך הזוגיות. ואם אני לא יהיה נאמן למשפחת המוצא שלי, אני עלול/ה להישאר לבד. זהו פחד הישרדותי, אז ברור שנלחם עליו.

אם כך זה די צפוי שיהיו ריבים לפני החתונה, ואולי אפילו בריא? כי זאת הזדמנות להציף את הפחדים העמוקים, לתקשר ולשתף אותם. כאשר זוג מוכן לגעת בפחדים, זה מעודד אמפטיה ופחות לוחמנות. אז בפעם הבאה, כשמתחילים במריבה, מגלים מהם הפחדים, ומשוחחים עליהם.

התקשורת מהווה חלק קריטי בהצלחת הפרויקט בצורה בונה ומיטיבה. לפעמים נוצרות מריבות שלא לצורך. כאשר מתכוונים לאותו הדבר אבל מדברים בשפות שונות. לשם כך כדאי ללמוד באיזו שפה מקשיבים לי, ומאיזה שער השני מדבר. מהראש? מהלב? או מהיצרים?

לדוגמה: כאשר אחד מבני הזוג מדבר מהראש (בהגיון) והשני מהלב (רגשות), נוצרת תחושה שלא מבינים אותי. במקום תקשורת נוצרת תקצורת המעצימה ריבים לפני החתונה. 

שתפו על הרצונות והפחדים ושימו לב לשפה שבה השני מקשיב כדי שתצליחו להיות מובנים ולהקטין ככל האפשר ריבים לפני החתונה. 

אני ובן זוגי כל הזמן רבים

כאשר מגיעה אלי אישה שאומרת לי "אני ובן זוגי כל הזמן רבים" אני שואל: נו, אז מה? מה הבעיה?  מה אתם מעדיפים להיות רק נחמדים אחד לשנייה?

ואז היא אומרת: "אני ובן זוגי כל הזמן רבים וזה לא היה ככה בהתחלה וזה לא מה שחלמתי"

חלק גדול מהזוגות מעדיפים לשמור על אווירה נעימה ולא לריב, על מנת שלא לסכן את הקשר.

הרבה אנשים מפחדים שאם הם יגידו מה באמת הם רוצים או מרגישים, אז הצד שני יפגע, יתעוררו מנגנוני ההגנה שלו והקשר עלול להיות בסכנה.

הנחמדות והנועם זאת איכות מועדפת להרבה זוגות, אולם יש בה זיוף.

נחמדות יתר = זיוף.

הרבה פעמים אחרי מריבה אנחנו מרשים לעצמנו לפרוץ את מנגנון הנחמדות, ולהגיד את עצמנו עד הסוף. ישנה הרגשה שבזמן מריבה מותר להגיד הכל. וזאת עוד הזדמנות לגלות לעצמנו ולבן או לבת הזוג, למה אנחנו זקוקים עמוק בפנים. 

לפעמים זה קשור לשער האגו שבו התדמית שלנו חשובה בכל מה שקשור לקשרים במשפחה, עם חברים, קריירה ואפילו בעיני עצמנו. התדמית שאנחנו בונים לעצמנו חשובה לנו כדי להתקדם בחיים. כאן יש מקום לדבר על זה ישרות ולעזור האחד לשני לטפח את התדמית שיכולה לשרת אותו.

אם מדובר בשער הלב שבו אנחנו רוצים להרגיש אהובים. (ד. א. הרבה אנשים לא יודעים מה עוזר להם להרגיש אהובים) זה הרגע לפנות זמן, לחקור וללמוד מה עוזר לנו להרגיש אהובים, ולבקש מבני הזוג שיתוף פעולה בשביל זה.

מריבה הקשורה לשער היצרי נוגעת בנושא רגיש, שאנשים חוששים או מתביישים לדבר עליו, אותו שער מלא באיכויות עוצמתיות שיכולות לחבר אותנו עם אנרגית החיים עם מילוי הלב וחיזוק הביטחון. כאשר חסרה האנרגיה בלב נוצרת תחושה של רעב לא מוסבר וכשיש רעב הסובלנות יורדת והכעס עולה. 

זה הזמן להיות רגיש וקשוב לצרכים של שניכם להגיע למכנה משותף של מה מתאים לשניכם. 

רוב הגברים זקוקים למיניות כדי שתהיה אינטימיות בעוד הנשים זקוקות לאינטימיות כדי שהמניות תתעורר. זאת "מלחמת המינים" שכתבתי עליה במאמר חובה לזוגות המבהיר מה קורה במפגש בין מיניות נשית למיניות גברית.

 

שערי היציאה כאשר כל הזמן רבים

כאשר עולה השאלה למה אני ובן זוגי כל הזמן רבים את יכולה לבדוק עם עצמך: 

 1. האם את מעדיפה את ההתנחמדות או האמיתיות.
 2. לברר איזה שער יש להפחד.
 3. לעזור לבן הזוג להרגיע את הפחד ולהרגיש בטוח.

רובנו רבים מתוך אותו שער פחד (רוב הזמן), ויש דפוס קבוע שחוזר על עצמו במריבות. 

לדוגמה: היא רבה משער האגו והוא מגיב מהשער הייצרי. 

אם הזוגיות חשובה לכם ואתם מזהים את השער העיקרי של הפחד זה נשמע יותר פתיר וחבל לריב שוב ושוב. זה הזמן לתת לזה נסיון נוסף ולבוא ללמוד כיצד לעזור האחד לשנייה להרגיש בטוח יותר להשתחרר מהפחד.

ובמיוחד להקשיב לכבד לשתף להרגיש

אני ובעלי כל הזמן רבים

כשאת אומרת לעצמך "אני בעלי כל הזמן רבים" זה יכול לרמז שהגעתם לשלב מאבקי הכוחות.

לכל שלב בזוגיות יש את המאפיינים שלו. 

אחרי שעוברת תקופת הנחמדות אנחנו מתחילים להגיד את עצמנו יותר בחופשיות. תהליך זה מערער את הסטטוס קוו שהיה ביננו ומעורר פחדים שמשהו הולך להשתנות. כשהפחד מופיע מנסים להיצמד למוכר והידוע, ובו זמנית מבקשים שינוי, נוצרת מריבה מתוך הפחד משינוי. 

שינוי הוא מצב לא ידוע, (רוב האנשים מחפשים ודאות כדי להרגיש בטוח) הכל מתערער וגם לחברות את אומרת "אני ובעלי כל הזמן רבים" ולא מרגיש בטוח כמו פעם.

כשמופיע הערפל של אי הוודאות בעקבות השינוי, אנחנו נדרכים והעצבים רגישים לקראת סכנה מהלא נודע. זה הזמן לתת תשומת לב לפחד והמצוקה שנוצרת ולכבד אותה. 

מאבקי הכוחות – הוא שלב הכרחי לביסוס הקשר. זוג שעובר את התקופה הזאת בהצלחה יהיה זוג משתף וקרוב גם בשלבי הזוגיות הבאים, בהם כל אחד מבני הזוג פונה להתפתחות אישית והגשמה עצמית. בקרירה לימודים או כל תחום אחר. זוג המדלג על המריבות בשלב של מאבקי הכוחות יפתח זוגיות של "חיים במקביל", עם מעט שיתופים ואינטימיות.

התשה – בהרבה מקרים, אחרי כמה שנים של יחד, כשכל אחד מכם עסוק בבניית קרירה, הילדים גוזלים אנרגיה ואתם משקיעים את כל המשאבים והכוחות שלכם על מנת להצליח לתפקד ולהגשים את עצמכם, יכול להיות שאתם מותשים? אין לכם כוחות לעצמכם? אז ברור שאין לכם כוחות לטפח את בני הזוג. זאת ממש מלחמת ההישרדות. הצורך במנוחה או בעזרה מהשני, שגם לו אין אותה פניות, ממש מתסכלת.

אז כל פעם שאת שומעת את עצמך אומרת "אני ובעלי כל הזמן רבים" את יכולה להירגע שזה רק שלב טבעי במערכת יחסים ואפילו הכרחי על מנת לחזק את הקשר ולהתקרב.  גם אנשים שעברו זוגיות אחת ובוחרים זוגיות חדשה זוגיות טובה (זוגיות פרק ב) עוברים את שלב מאבקי הכוחות.

גם לאנשים שיש להם ניסיון מזוגיות ראשונה יש מריבות בזוגיות פרק ב

אנשים שעברו פרידה מזוגיות ארוכה ובחרו להיכנס למערכת יחסים חדשה נקראים זוגיות פרק ב.

בדרך כלל בזוגיות פרק ב יש השתדלות עמוקה שלא לחזור על שגיאות העבר אולם גם בזוגיות פרק ב' מופיעות המריבות. 

המריבות בזוגיות פרק ב' יכולות לנבוע ממגוון גורמים ובניהם: 

 1. בעיות לוגיסטיות, מתי נפגשים? תיאום הזמן החופשי מהילדים, יוצרים מריבות. 
 2. התערבות האחד בחייו של השני. בזוגיות פרק ב' הרבה פעמים אנחנו כבר יותר עצמאיים וממש לא בא לנו שמישהו יתערב בחיינו הפרטיים. כמו איך להתנהג עם האקסים… או מריבות על איך לריב עם הילדים.
 3. מעבר למגורים משותפים. לכל אחד מבני הזוג יש חיים עצמאיים שהוא התרגל אליו והמעבר למגורים משותפים מציף בבני הזוג את הפחד מהשוני של ההרגלים והצרכים.
 4. סוגיות לא פתורות ממערכת היחסים הקודמת.

מניסיוני, אחרי הרבה מפגשים עם זוגות, מריבות בזוגיות בפרק ב' הן יותר מתונות, כי יש תחושת גילוי הזוגיות הנכונה. תחושה של עולם חדש נפתח עם מלא אפשרויות חדשות לחיבור אמיתי לעצמי ולקשר. תנאים אלו מאפשרים יותר אורך רוח לשוני של שני בני הזוג אשר מפחיתות מריבות בזוגיות פרק ב'.

איך לריב עם חברה

כדי לדעת איך לריב עם חברה צריך להבין קודם מה יכול להניע את החברה לריב.

לשם כך אספר לכם סיפור ישן המסביר חלק מהמניעים שגורמים לחברה לריב.

צייד לוחם מתוך הסיפור על

הסיפור מקורו עוד מימי קדם שבו היינו חיים בשבטים. הנשים היו מלקטות והגברים היו לוחמים וציידים.

את הצעירים הכשירו, עוד מגיל קטן לימדו אותם לרוץ יחפים, לטפס על עצים, לקלוע בקשת, לצוד בכידון ואומנויות לחימה. כדי להיות לוחמים וציידים מעולים.

לאחר תקופת ההכשרה מי שהגיע לרמה המתאימה הוכרז כלוחם צייד. לשם כך זימנו את כל השבט, נשים, צעירים, צעירות וזקנים סביב המדורה, על הבמה ישב מנהיג השבט ולידו הלוחם הנבחר עם כל ציוד הלחימה שקיבל בכל תקופת ההכשרה. הגיע הזמן להכריז עליהם כלוחם צייד.

ואז הוא קיבל מתנה. איזה מתנה אתם חושבים שהוא קיבל?

אישה. בחרו לו אישה בתולה כמתנה.

מצד אחד הנערה שנבחרה התרגשה כי בחרו בה ומצד שני היא התמלאה פחד. הפחד נולד כי היא יודעת שהיא תצטרך לבלות עם הגבר באינטימיות ולקיים יחסי מין. ואחרי זה היא יכולה להיכנס להריון, ובזמן ההריון היא לא תהיה במיטבה ואז אולי הוא כבר לא ירצה אותה וזה מפחיד. וגם היא יודעת שאחרי ההריון נולד תינוק, ובאותה התקופה היה צורך בשניים כדי לגדל תינוק. והיא פחדה גם מזה שהוא לא ישאר איתה.

אז היא חיפשה דרך כלשהי כדי להבטיח את המשכיות הקשר עם הלוחם שבחר בה. הרי היא יודעת שהסכמים תמיד אפשר להפר, וגם חתונה שזה לא אומר שהוא ישאר.

הדרך היחידה שהיא יכולה להבטיח שהוא יישאר איתה זה שהיא תדע שהוא אוהב אותה.

מה היא עשתה כדי להבטיח את זה?

האחד היא ברחה לו, כדי לראות שהוא באמת רוצה אותה וירוץ אחריה.
השני היא הגיבה בהנהגויות לא נעימות והציקה לו כדי להיות בטוחה שהוא אוהב אותה.
השלישי היא הציקה לו בכוחנות כדי לראות שהוא גבר לוחם עם ביטחון עצמי שיוכל לשמור עליה

כי אם הוא נבהל מההתנהגויות שלה אז איך הוא יתמודד עם סכנות מבחוץ?

מבחינה אבולוציונית נשאר במוחה העתיק של האישה את אותם הפחדים שהיו לאותה הנערה.

והיום בזמננו המודרניים נשים אכן ממשיכות לבדוק את הגבר שלהן בהתנהגויות לא נעימות שמרגישות כמו ריבים שהחברה מייצרת ללא הגיון.

מתוך הסיפור אפשר להבין איך לריב עם חברה ושריב עם חברה הוא בלתי נמנע, הוא תמיד יגיע ואין צורך להתגונן בפניו. כל מה שהגבר יכול לעשות זה להבין שזה תהליך אבולוציוני עתיק, לא רציונלי שמגיע לביקור מדי פעם.

ואז כאשר אתה הגבר שם לב שהחברה מתחילה לריב, אתה מבין שזה חלק מתהליך אבולוציוני לא נשלט שהיא וממש לא נגדך. כשהיא בורחת או מתעלמת אל תתן לה להרגיש שאתה מוותר עליה. התקשר סמס, תיזום פגישה, כדי שהיא תמיד תרגיש רצויה ומחוזרת.

כשהחברה מתלוננת, כועסת (כמו ג'ננה מתפרצת ??) היא רוצה להרגיש שאתה יכול להכיל אותה בכל המצבים. אם אתה מקשיב לתלונה, מבין אותה ולא נבהל אלה מחבק ואוהב, אז התלונה הופכת לאהבה תוך שניות או דקות.

הבהלה שלך משדרת לה שאתה לא מספיק חזק ואז היא מגבירה את המריבה.

אם אתה מבין שזה תהליך אבולוציוני ולא קשור אליך אז תוכל למצוא את הדרך שלך איך לריב עם חברה.

מאחורי כל התקפה יש אישה מפוחדת שרוצה לבדוק ולאשר שהיא יכולה לסמוך על הגבר שלה שישמור עליה, יאהב אותה ויישאר איתה תמיד, גם כשהיא לא במיטבה.

כדי ללמוד עוד במאמר על שפת גוף בין גבר לאישה

הזוגיות חשובה לך?

מלא כאן את הפרטים שלך ונחזור אליך עם כל המידע

"בדרך-כלל עם הופעתם של רגשות, יתקשה האדם להבחין בעובדה שרגע לפני כן רגשות אלו לא נכחו ושלאחר מכן ייעלמו. ושאף במהלך הופעתם משתנה אופיים. הנטייה להזינם באנרגיה ולאפשר להם להשפיע על מחשבות, מילים ופעולות. פירושו לזרוע באורח קבע זרעים של סבל ובלבול הן בתת-ההכרה והן בחיים"

אני ובן זוגי כל הזמן רבים - מהן הסיבות של הגבר!?

למה אני ובן זוגי כל הזמן רבים? ממה הגבר מפחד? 

בהמשך לסיפור הקודם המבחן שמעמידה האישה את הגבר, כדי לוודא שהוא ראוי לה, הוא מבחן מאוד קשה עבורו כי הוא נוגע במקום הכי מפחיד אצלו, והוא פלישה לרגשות. למה אני קורה לזה פלישה? הרי גם הגבר נהנה מרגשות, אבל הוא זקוק להכנה לפני זה. בדומה להכנה שזקוקה האישה אבל מכיוון אחר, והוא לפני שניגשים למיניות. 

החוויה שחווה גבר כאשר מופיעה פלישה לרגשות היא בהלה. כאשר מופיעה הבהלה מתכווצים שרירים בבית החזה שיוצרים "שריון" על מנת לשמור על עצמו בפני פגיעה. התחושה די דומה למה שמרגישה אישה כאשר הגבר (אפילו שהיא אוהבת) פולש לאזור המיניות בלי הכנה מוקדמת.

עבור האישה ה"שריון" של הגבר מתפרש כעונש מכאיב ומפחיד.

אז מה את יכולה לעשות כשעולה לך השאלה למה אני ובן זוגי כל הזמן רבים? 

 1. להבין שהוא נסגר כי הוא נבהל.
 2. לסמוך עליו ב 100% שהוא יכול להתגבר על הבהלה שירגיש שאת סומכת עליו.
 3. להיות גאה בו, באיכות שהוא מביא לך.
 4. לגעת בו באהבה (מבלי להיזהר שהגבר “ידלק”)
 5. ובמיוחד…”הסוד השמור ביותר” מגע במיניות של הגבר ממלא לו את אנרגיית הלב באופן ישיר וכשהלב מלא הגבר נרגע ויכול להתקרב שוב. 20 דקות ביום במצטבר, בחיבוק בבוקר, או כשהולכים לישון, בזמן שרואים טלוויזיה (אבל לא בזמן שהוא נוהג (-: )

זאת לאחר הסכמה מראש שמגע במיניות זה לא בהכרח הזמנה לסקס. זה יכול להיות מאוד נעים לשני בני הזוג כי התחושה שלא צריך להיזהר אחד מהשניה נותן תחושה של חופש, אמון וקרבה.

בפעם הבאה שאת שומעת את עצמך אומרת "אני ובן זוגי כל הזמן רבים" את יכולה להיזכר במה שמה שדיברנו עליו כאן: שמאחורי הריבים בזוגיות יושב פחד, להבין שהריב איננו אישי, לפנות בליבך מקום לתמיכה במקום התקפה, לפרגון במקום התגונות או להיפך – לקחת מרחק כדי לאפשר לבן הזוג להתארגן עם הבהלה בדרכו שלו. כי בסוף תחושת הבהלה נרגעת.

איך לפתור ריבים בזוגיות

עם הידע שקיבלת עד כאן יש לך כבר חבל הצלה ומספיק תשובות כשעולה השאלה: איך לפתור ריבים בזוגיות?!

אז הבנת את הדבר החשוב ביותר: מקור המריבות בזוגיות נובע מפחד!!!

פחד אשר מגיע כמו גל ששוטף אותנו מבפנים ומערער את היציבות.

מצד אחד הטבע יצר את הפחד כדי לשמור עלינו. מצד שני רובנו חווים בהלה כאשר מופיע פחד ומיד מנסים להסיר אותו. או על ידי התקפה או על ידי הדחקת התחושה.

אם בן הזוג תוקף סימן שהוא במצוקה, ושיש מצוקה מופיע פחד.

זה לא הזמן להסביר או להרגיע, זה הזמן להיות האחד בשביל השניה גם אם אין פתרון מיידי.

הדרך היעילה ביותר להתמודד עם הפחד, היא פשוט להיות איתו, להקשיב לתחושות, לשתף את בן הזוג ולתת לגל לעבור.

בן הזוג יכול לפתח את היכולת להיות רגוע גם שמופיע הפחד אצל השני אפילו אם הוא בא באופן לא נעים כמו התקפה.

הפחד הוא כמו גל מתפרץ ושוכך. כשהפחד מופיע מתעוררת בהלה.

זה בדיוק הזמן שאנחנו הכי זקוקים למישהו יציב שלא יבהל מאיתנו. מישהו אשר מכיל, מכבד, ועוזר לנו להרגיש בטוח. וכל זאת בתום לב ורצון טוב, עד שהגל יעבור.

שמי יורם, אני מומחה לנושאים אשר קשורים לזוגיות.

כבר 20 שנה אני עוזר לזוגות לגעת זה בזו, לשלב בין המגע של הגוף לרגש ולתודעה.

פגשתי אלפי זוגות בסדנאות זוגיות במרכז 'קסם המגע', אשר גילו איך ליצור יותר קרבה בטוחה, אינטימיות מתאימה לצרכים העמוקים האישה וגם לצרכי הגבר שמרגיעים אותו פנימה פנימה.

כל התוכן במאמר הזה הוא לשירותך ובהחלט אפשר להגיע בעזרתו להבנות ותוצאות.

אבל יש מסלול  מדויק יותר: סדנה זוגית פרטית בקסם המגע בבית לחם הגלילית.

עדויות

לפניכם כמה משובים מזוגות שהשתתפו בסדנאות זוגיות, מילאו את הלב באהבה הטעינו את הזוגיות מחדש ולמדו בילוי רומנטי בבית, תקשורת זוגית טובה יותר, מילוי הלב ומגע אוהב .

רינת וירון
רינת וירוןסדנת מרתון זוגי
קרא עוד
קסם של מגע! איזו חוויה נפלאה! בילינו יחד סוף שבוע במרתון של זוגיות עם יורם. המילים וההנחיה הביאו אותנו לעבר, להווה ולעתיד, אל מחוזות שלא הכרנו, אל מקומות שלא העזנו. למדנו לגעת, להקשיב, לדבר ולהעז. הרוגע והשלווה בחדר עם ההנחיה המופלאה מילאו את ליבנו. תודה.
יעל ויגאת
יעל ויגאתסדנת אהבה זוגית
קרא עוד
חגגנו בצימר סדנת טנטרה עם יורם. הסדנה בליווי רגיש מלא הקשבה ופתיחות שתרמה לנו בתידלוק והטענת הזוגיות מחדש. ניקוי רוחני והבנה מעמיקה של הזוגיות תורמת לנפש האדם יותר מכל. תודה ליורם על העזרה המלבבת באינטימיות הזוגית.
דנה ואייל
דנה ואיילסדנת טנטרה
קרא עוד
סדנת טנטרה, עם נחמה, הותירה בנו חותם של תשוקה ואהבה מתחדשת...אין ספק שנגעת והרחבת לכל אחד מאתנו את הלב... תודה על סדנה מדהימה שבעיקר חיזקה בנינו את האינטימיות והעצימה את האהבה. גם הבילוי בסוויטה המופלאה היה מפנק ובטוב טעם.
הקודם
הבא

סדנאות פרטיות לזוגות

סדנת זוגית בצימרים בצפון לזוגות
נחמה ויורם מדן בעלי קסם המגע

זוג אוהבים בסדנת טנטרה פרטית

מפגש מרתק לחיזוק הקשר
האינטימיות והמיניות

אבחון זוגי, הקשבה פנימית, טכניקות מגע והכרת הקוטביות השונה 
של הגבר והאישה
3 שעות
מחיר: 1,200 ₪ לזוג

חבילת ספא בצפון עם סדנת עיסוי זוגי בצפון בארבע ידיים
נחמה ויורם מדן בעלי קסם המגע

זוג בסדנת עיסוי עם מטפלת

למידה חווייתית של עיסוי 
ב 4 ידיים עם מטפל/ת.

לגלות שמגע אוהב הכי מרגיע,
מרפא וממלא את הלב.
3 שעות 
מחיר:  900 ₪ לזוג

מיטה יין ופירות בצימר לזוגות בצפון
נחמה ויורם מדן בעלי קסם המגע

צימר רומנטי למנוחה

להיות המאהב של אישתי
סדנת אהבה זוגית 
 עם צימר רומנטי למנוחה 
אינטימיות ומיניות לזוגיות ארוכת טווח 
3 שעות + צימר יומי
מחיר:  1,500 ₪ לימים א'-ה'
 

טיפים ועצות שיסייעו לכם להשיג חיי זוגיות מאושרים

חוסר אינטימיות בזוגיות

חוסר אינטימיות בזוגיות

אינטימיות בזוגיות מאת: נחמה ויורם מדן    כל הטעויות שיוצרות חוסר אינטימיות בזוגיות נגלה את הגורמים לחוסר אינטימיות בזוגיות ומה אפשר לעשות כבר הערב כדי

משבר בזוגיות

משבר בזוגיות

מאת: יורם מדן    למה מגיע משבר בזוגיות למרות שאנו אוהבים?! בהרבה מקרים משבר בזוגיות נובע מהקושי להתמודד עם קונפליקטים או עם מנגנוני ההגנה של

ידיים שלובות בספא בצפון

מודל לזוגיות טובה ובריאה

3 טעויות נפוצות שמונעות ממך להגיע לזוגיות טובה ובריאה, ומודל לזוגיות בריאה לפני כמה שנים ביקש ממני הבן שלי שאנחה  את טקס החופה שלו ושל

זוג רוקד

אהבה וזוגיות

אהבה וזוגיות מהי אהבה? כיצד להתייחס למושא אהבתנו? האם אהבה ונישואין הם חיבור הכרחי או בכלל חיבור נכון? "במקום בו שולטת האהבה, אין כוח רצון. במקום בו

חיבוק

להחזיר תשוקה בזוגיות

איך להחזיר את התשוקה לזוגיות למרות הצרכים המנוגדים בין בטחון והרפתקה איך להחזיר את התשוקה לזוגיות. תוכן העניינים הקשבה לגוף תגלה לכם איך להחזיר את

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. מנחה סדנאות אינטימיות ומיניות בזוגיות, בקסם המגע וגם בעזרת מגע לעומק ההוויה.

השארת תגובה