מציאת זוגיות

מאת: יורם מדן

מציאת זוגיות או יצירת זוגיות? זו השאלה!

למגנט את בן הזוג המתאים ביותר כדי להיות אתה.
ולצאת מהלופ הבלתי פוסק של מציאת זוגיות לא מתאימה.

לחפש בן זוג עוד לפני שאנחנו מוכנים לזוגיות זאת הטעות הגדולה של רוב האנשים. במשך 20 שנים אני מאבחן זוגות ויחידים בעזרת מפת הגוף ומלווה אותם בביטחון ליצירת זוגיות אוהבת. אז לפני שיוצאים למסע החיפושים בוא נכין את עצמנו כמו שהיינו מכינים את עצמנו לפני כל מסע אחר בחיים ונלמד כמה דברים על זוגיות ואהבה.

למה אין לי זוגיות?

למה אין לי זוגיות? אני ממש לא אוהב את השאלה הזאת, יש בה משהו “פולני” מלא ברגשות אשמה וביקורת. 

עצם השאלה כבר עושה הרגשה לא נעימה. כי מי בכלל אמר שצריך זוגיות? מי אמר שבכלל זה מתאים לכל אחד לחיות בזוגיות. לוותר על החופש ועל העצמאות?  להתחיל לתאם כל פעולה עם מישהו אחר, להסביר למה על כל דבר… נשמע די מתיש, לא? אז אולי כדאי לוותר על השאלה למה אין לי זוגיות ולהפנות את האנרגיה לכיוון אחר לגמרי.

האני מאמין שלי שלפני שמחפשים זוגיות עם אחר כדאי לעשות רומן עם עצמי כך שאוכל להיות אהוב על ידי מי שאני. זהו תהליך מרתק שאנשים עושים עם עצמם, ללמוד להכניס הנאה לחיים ולעשות את מה שאוהבים כך שהלב מתמלא, הביטחון עולה ומופיע אנרגיה גבוהה.

אחרי שלב הרומן מגיע שלב האינטימיות שזה להרשות לאנרגיה אחרת להיות במרחב שלי ולהשתחרר מהשאלה למה אין לי זוגיות

"כל אחד פוחד מאינטימיות – בין שהוא מודע לכך ובין שלא"

אושו

הטעות של מי שלא רוצה זוגיות בגלל החשש להיבלע

אחד הפחדים הגדולים של מי שלא רוצה זוגיות הוא להיבלע בתוך קשר של זוגיות מחייבת, וזו הסיבה שבה אנשים נמנעים מזוגיות בצורה מודעת ולא מודעת. תחושת ההיבלעות דומה לפחד מוות ויכולה  לשתק אנשים בכל פעם שהם חושבים על זוגיות.

הטעות היא בתפיסה מהי זוגיות

זוגיות = שני אינדיבידואלים שבחרו לחלוק את חייהם האחד עם השניה.

הסבר:

הכוונה בשני אינדיבידואלים היא למצוא בת זוג שאיתה אני אוכל להיות יותר מי שאני ולהגשים את שאיפותי טוב יותר איתה ובעזרתה.

בחירה = מחויבות, החלטה = חייבות

ההבדל בין בחירה להחלטה  (חייבות מול מחויבות) הבחירה באה מהלב בעוד החלטה מגיע מהראש (מחשבות) כשיש החלטה מהראש נוצרת התחייבות (חייבות), וכאשר מרגישים חייבים זה מעורר התנגדות. ואת זה אנחנו לא רוצים לעודד בזוגיות. מה גם שאתם יודעים שהפרת הסכמים והתחייבויות זה משהו שדי נפוץ בזמנינו.

כאשר הבחירה באה מהלב נוצרת מחויבות. וכשיש מחויבות אין התנגדות.

מה המשמעות של לחלוק? הדרך היחידה ליצירת קשר או החיזוק הקשר הוא בשיתוף. דמיינו שהקשר הוא כמו חוטים היוצאים מהלב ומתחברים את הלב של בת הזוג. אז כל שיתוף כאילו יוצר חוט בין בני הזוג. אם השיתוף שטחי אז החוט דק (כמו חוט תפירה) ואם השיתוף עמוק זה כמו כבל פלדה שמחבר. אולם דרכם של חוטים הוא להתכלות אז על מנת לשמר את הקשר או לחזק אותו מומלץ לשתף עוד ועוד.

מה המשמעות של את חייהם האחד עם השניה? הכוונה היא להשתחרר מהרעיון שהזוגיות גורמת לי לאבד את עצמי. נהפוך הוא. הרעיון הוא שאני חולק את החיים שלי איתך, ואת חולקת את החיים שלך איתי. תוך עזרה הדדית להגשים חלומות.

יצירת חזון של זוגיות מטפחת, משילה את הפחד להיבלע. למי שלא רוצה זוגיות מסיבה זו.

בזכות הידיעה שבעזרת הזוגיות אהיה יותר מי שאני אוכל להשתחרר מהרעיון שאני לא רוצה זוגיות.

איך למצוא זוגיות מטפחת?

סדנאות זוגיות אישה על נדנדה
לעוף על החיים

הכמיהה הכי גדולה שלנו הוא למצוא זוגיות שבא אני אוכל להיות יותר מי שאני, להגשים את כל שאיפותי בחיים, האישיים, המקצועיים, המיניים והמשפחתיים. לשם כך אני זקוק בזוגיות גם לעזרה, גם לחופש וגם שיהיה מישהו שצופה במהלך חיי ומלווה אותי בהגשמה של הייעוד שלי.

דומה נמשך לדומה, כדי למצוא זוגיות עם חופש אני קודם כל צריך שיהיה לי חופש עם עצמי. כאשר החוקים והכללים יותר חשובים ממני תחושת החופש העצמי קטנה.

תחושת החופש מתגברת ככל שאנחנו מצליחים להיות קשובים לנפש ולמה היא מכוונת אותנו מעבר למה שהראש והמחשבות מכוונים אותנו. מכיוון שהנפש שוכנת בתוך הגוף ו”מדברת איתנו” בשפה בינארית, (כיווץ והתרחבות, חומציות או בסיסיות וכדומה…) אז להקשיב לנפש עובר דרך הקשבה לגוף.

זה ממש שונה ממה שלימדו אותנו שזה להיות קשובים בעיקר למחשבות והדעות של מה נכון ומה לא נכון, מה כדאי ומה לא, בעצם המחשבה שאפשר למצוא זוגיות דרך מחשבות והתנהגויות נכונות מקטינה את הסיכויים למצוא זוגיות.

ככל שאנחנו לומדים להעז לצאת מהמקובל והנכון, מוכנים להקשיב למה הנפש שלהם רוצה, אז תחושת החופש עולה.

אז כדי למצוא זוגיות עם חופש כדאי להתחיל בחופש מהמחשבות שתוקעות אותנו במה שצריך ומה ש”חשוב”. להיות קשוב לנפש שלנו ולתת לה את החופש להוביל אוצנו למצוא זוגיות מטפחת.

למצוא זוגיות בגיל 30

למצוא זוגיות בגיל 30 בפעם הראשונה אחרי כל כך הרבה שנים של עצמאות וחיים עם עצמך או למצוא זוגיות בגיל 30 אחרי כמה מערכות זוגיות שלא צלחו שהשאירו צלקות זה שני סיפורים שונים.

המקרה הראשון כולל בתוכו את היכולת להיות בקרבה ואינטימיות לאורך זמן עם אנרגיה שונה ואפילו הפוכה. ללמוד לשתף פעולה ולחיות בזרימה והקשבה גם לעצמי וגם לאחר. להוסיף על היכולת לדייק לעצמנו מה טוב ונעים לנו עם ההקשבה והעזרה לצרכים של האחר שיהיה גם לו יהיה נעים וטוב עם עצמו ועם היחד.

המקרה השני מתחיל בשחרור הפצעים ממערכות קודמות ולמצוא את מקור המשיכה האמיתי המשוחרר מפצעי ילדות, החינוך שקיבלנו והציפיות שהיו מאיתנו ושציפינו מעצמנו. להגיע למצב של שחרור אמיתי כדי להיות קשוב לאנרגיה שלנו ולמה היא נמשכת.

מציאת זיווג משורש הנשמה

ידיים מסמלות זיווג משורש הנשמה
ידיים עוטפות את אור הנשמה

אם אתם מאמינים או לא מאמינים שיש נשמה זה ממש לא הדבר. מציאת זיווג משורש הנשמה יכול להיות גם המטפורה לעומק החיבור שיש בזיווג המגיע משורש הנשמה. 

בוא ננסה לרגע להבין את הקשר ביננו לבין הנפש והנשמה.

כשדיברנו על הנפש גילינו שהיא “שוכנת” בתוך הגוף “ומדברת” אלינו דרך תחושות הגוף.

אז איפה הנשמה וכיצד היא מעבירה מסרים? 

בגדול הנשמה היא מחוץ לנו ומתקשרת עם הנפש דרך השראה. בדומה להשראה שיש בטרנספורמטור בו ישנם שני סלילים, והאנרגיה החשמלית עוברת ללא מגע רק על ידי השראה. כך גם הנשמה משרה על הנפש. (תודה לחברי שלום אורן על דימוי הטרנספורמטור)

התקשורת בין הנשמה לנפש מעודנת וקשה לזיהוי, אך כשמקשיבים לנפש יש סיכוי גדול שנוכל להיות גם קשובים למסרים של הנשמה. 

בזוגיות טובה אפשר לעזור האחד לשניה להגיע למצב שבו הראש שקט, הנפש רגועה ויש הקשבה עמוקה לאנרגיה שבתוך הגוף. בזיווג משורש הנשמה עצם הנוכחות של בן הזוג יחד עם הקשבה עמוקה לתוך הגוף יוצרים את היכולת להקשיב בשקט לנפש, ולמסרים של הנשמה וכך להיות מחוברים ליעוד שלנו בחיים הארציים.

הגשמת הייעוד שלנו יוצרת חוויה של הרמוניה, תחושה שהכול מסתדר, העולם בעדנו, והחיים, מלאי שמחה ואושר.

 

עדויות

רינת וירון
רינת וירוןסדנת מרתון זוגי
קרא עוד
קסם של מגע! איזו חוויה נפלאה! בילינו יחד סוף שבוע במרתון של זוגיות עם יורם. המילים וההנחיה הביאו אותנו לעבר, להווה ולעתיד, אל מחוזות שלא הכרנו, אל מקומות שלא העזנו. למדנו לגעת, להקשיב, לדבר ולהעז. הרוגע והשלווה בחדר עם ההנחיה המופלאה מילאו את ליבנו. תודה.
יעל ויגאת
יעל ויגאתסדנת אהבה זוגית
קרא עוד
חגגנו בצימר סדנת טנטרה עם יורם. הסדנה בליווי רגיש מלא הקשבה ופתיחות שתרמה לנו בתידלוק והטענת הזוגיות מחדש. ניקוי רוחני והבנה מעמיקה של הזוגיות תורמת לנפש האדם יותר מכל. תודה ליורם על העזרה המלבבת באינטימיות הזוגית.
דנה ואייל
דנה ואיילסדנת טנטרה
קרא עוד
סדנת טנטרה הותירה בנו חותם של תשוקה ואהבה מתחדשת...אין ספק שנגעת והרחבת לכל אחד מאתנו את הלב... תודה על סדנה מדהימה שבעיקר חיזקה בנינו את האינטימיות והעצימה את האהבה. גם הבילוי בסוויטה המופלאה היה מפנק ובטוב טעם.
הקודם
הבא
גאיה נחום
גאיה נחום
2020-09-14
Verified review
אלי פרל
אלי פרל
2020-09-11
Verified review
מקום ממש טוב, שקט ונקי. האנשים מאוד טובים ונפלאים .
moti rahamim
moti rahamim
2020-09-09
Verified review
Noa Hotter
Noa Hotter
2020-09-09
Verified review
מקום מקסים, נקי ואיכותי שירות מקצועי אכפתי וגמיש, מאוד מאוד מומלץ
עדי מור
עדי מור
2020-09-08
Verified review
ניר בן יוסף
ניר בן יוסף
2020-09-08
Verified review
מקום שקט , מרגיע ומפנק. הסדנה עם יורם הייתה חוויה מעצימה ומהנה . יצאנו ממנה עם עוד כלים לחיזוק ושיפור הזוגיות . מומלץ בחום . אנחנו עוד נשוב ...
אלרום ישראל בן חיים
אלרום ישראל בן חיים
2020-09-07
Verified review
Sabina Fishman
Sabina Fishman
2020-09-07
Verified review
מעיין ביטון
מעיין ביטון
2020-09-06
Verified review
אנה מורלוי
אנה מורלוי
2020-09-05
Verified review
הגענו לטיפול זוגי אצל יורם מדן, מטפל שיודע לאבחן מדויק ומהר ונותן טיפול מיידי וכלים רבים שלוקחים הביתה ומיישמים ביומיום. מטפל שנותן תחושה מאוד טובה לכל הצדדים, ללא ספק ממליצים בחום רב!!!

מציאת בת זוג

הרבה שיטות למציאת בת זוג מעודדות את המחפשים ליצירת רשימת תכונות לבת הזוג האידיאלית. אולם הרשימה מסתירה לנו את מי שניצב מולנו ואנחנו שבויים של הרשימה ולא של המציאות. 

רשימות נולדות בעקבות מה שהכניסו לנו לראש בחינוך, המסורת והתדמית שנתנו לנו ולא קשורה למה שאנחנו באמת נמשכים אליו. בפועל המשיכה היא אנרגטית, בדומה לאיך שמגנט פועל, ולעיתים היא ממש שונה מהרשימה. 

מטרת מציאת בת זוג הוא ליצירת זוגיות, נכון? 

אז האם כדאי להתמקד באיזה בת זוג, או באיזה זוגיות אני רוצה?

ההבנה וההתמקדות באיכות הזוגיות הרצויה פותחת את הדלת למציאת בת זוג.

כדי למצוא בת זוג מתאימה עלינו הגברים לכבד את זה שאנחנו נמשכים קודם כל מינית ורק אחר כך לבבית, בעוד הנשים נמשכות קודם כל לבבית ורק אחר כך מינית. אז כאשר אתם מרגישים משיכה למישהי, זה סמן לכך שיש סיכוי להתאמה. לכן זה הזמן להיות בסביבה שלה וליצור הזדמנות לשיחה  ולשתף במשהו אישי (אפילו קטן) ולהתעניין במי שהיא.

המשיכה היא הסמן 

תאמינו לתחושות, תלכו עם החששות והעיזו להראות משיכה ועניין במי שהיא עד למציאת בת זוג שגם היא מעוניינת ונמשכת אליכם בחזרה.

קישור למאמר על זוגיות ומשיכה 

"בדרך-כלל עם הופעתם של רגשות, יתקשה האדם להבחין בעובדה שרגע לפני כן רגשות אלו לא נכחו ושלאחר מכן ייעלמו. ושאף במהלך הופעתם משתנה אופיים. הנטייה להזינם באנרגיה ולאפשר להם להשפיע על מחשבות, מילים ופעולות. פירושו לזרוע באורח קבע זרעים של סבל ובלבול הן בתת-ההכרה והן בחיים"

בודהה

מציאת בן זוג

זוג אוהבים לאחר מציאת בת זוגבהמשך להגדרת הזוגיות כפי שנכתב בפסקה הקודמת ומכיוון שנשים נמשכות יותר מאזור הלב. הדרך למציאת בן זוג מתאים עוברת דרך היכולת להקשיב ללב ולתחושות שיש בו על מנת למצוא את בן הזוג.

אין שום צורך להכין רשימות של בן הזוג הרצוי אלא של הזוגיות הרצויה אליה יגיע האדם המתאים.

עדיף להשתמש בתופעה שנמצאת מאחורי האמירה “אמונה שמגשימה את עצמה”. 

ככל שניצור בדמיון בצורה יותר מדויקת את הזוגיות הרצויה כך החושים שלנו יכוונו אותנו לראות את ההזדמנויות, שנמצאות מתחת לאף שלנו, ולא היינו רואים או חושבים לעשות דבר בנידון. אז מבלי להשתהות וכמו שהבטחתי, מספר צעדים שיעזרו לכן למציאת בן הכי מתאים:

תרגיל למציאת בן זוג

  1. פני לעצמך את הזמן להיות במקום שקט ונעים כדי “להיכנס” לתוך הדמיון.
  2. מצאי את המקום בגופך ששם את מרגישה אהבה.
  3. דמייני את עצמך בעוד כחמש שנים כשאת בזוגיות הרצויה, שיש בה את כל מה שקשור לאווירה, לקשר, אמון, ביטחון, חופש, שיתוף, תקשורת, אינטימיות, מיניות ועוד… העונים על כל הצרכים העמוקים שלך.
  4. העבירי את תשומת ליבך אל הלב תוך כדי כך שאת רואה את הזוגיות (שהיא בדיוק כפי שאת רוצה)  והרשי לעצמך להרגיש את התחושות המתלוות למציאות הרצויה. אלו תחושות עדינות היכולות להתבטא בהתרחבות הלב, שקט פנימי וכדומה…
  5. הביאי את התחושות האלה לחייך גם כשאת מסתובבת בעולם. התוצאה הראשונית היא שהעיניים נפתחות לראות טוב יותר מי יכול להתאים לזוגיות שלך. השניה היא שהאנרגיה שיוצאת ממך ממגנטת בני זוג מתאימים.
  6. צרי חיבור – כאשר את חשה שיש בן זוג מתאים בסביבה שלך דמייני קווי אנרגיה המחברים בין המוח ללב שלכם והרגישי את האנרגיה הזורמת ביניכם ואת החום המשותף המתפשט ועוטף אתכם, במידה ותרגישי משהו נעים בתוכך סימן שיש משהו משותף ואולי זה בן הזוג המתאים לזוגיות שדמיינת שאת רוצה.
  7. עשי פעולה פיזית בכיוון – אם ראית מישהו שמתאים לזוגיות הרצויה שלך, דאגי להיות בקרבתו וצרי הזדמנות לפתיחת שיחה, אפילו אם הן נראות כבדרך אגב.
  8. טפחי את תחושת הלב הפתוח והמשיכי בתהליך עם ביטחון ואמונה שאת שווה.

אם כל אחד מאיתנו יעזור לבני/ות הזוג להיות מי שהוא או היא, אז ישררו בניהם הקבלה , הכבוד, התמיכה והעידוד כך שהצמיחה ההדדית תגדל לאיכות חיים טובה יותר.

מגיל 15 אני בזוגיות עם נחמה, בתחילת הדרך כל תשומת הלב שלי ביחסים הייתה בה. העסיקו אותי ההתנהגויות, המחשבות והתגובות שלה. מה שעורר בהרבה מקרים פינג פונג של ויכוחים. בעקבות טיפול זוגי התחלתי לעסוק בעצמי ואיזו איכות אני רוצה להביא לזוגיות. הצורך לעסוק בהתנהגויות של נחמה פחת, וכך גם הרצון לשנות אותה. היא כבר לא הייתה צריכה להתגונן וכמות הוויכוחים ירדה. מאז מצאתי את עצמי בגן עדן של היחסים.

אני מזמין אותך לאבחון מהיר ומדוייק דרך מפת הגוף המלווה בשיחה ישירה עם הנפש מעבר למחשבות. לאחר האבחון נצא למסע של שחרור כל מה שעוצר אותך וחיזוק הכוחות המיוחדים שלך. 

מוכנים לרומן אישי וממגנט?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

טיפים ועצות שיסייעו לכם להשיג חיי זוגיות מאושרים

משבר בזוגיות

למה מגיע משבר בזוגיות למרות שאנו אוהבים?! במשך 20 שנים של מפגשים וסדנאות עם זוגות גילינו שמשברים בזוגיות הם חלק בלתי נפרד מהזוגיות. הניסיון להימנע

ידיים שלובות בספא בצפון

מודל לזוגיות טובה ובריאה

3 טעויות נפוצות שמונעות ממך להגיע לזוגיות טובה ובריאה, ומודל לזוגיות בריאה לפני כמה שנים ביקש ממני הבן שלי שאנחה  את טקס החופה שלו ושל

זוג שמח אחרי מציאת זוגיות

להחזיר את הניצוץ

להחזיר את הניצוץ כיצד לרענן את מקורות האנרגיה ביחד מאת: נחמה ויורם מדן השגרה, כך נדמה, היא האויב הגדול ביותר של מקורות האנרגיה לחיים משותפים

זוג מחייך

אינטימיות זוגית

אינטימיות זוגית מדוע רבים מאיתנו מדמיינים ערב רומנטי, ובסוף זה יוצא כל כך נדיר? מדוע לצאת לחופשות יקרות, כדי למצוא את מה שיש לנו בבית

זוג רוקד

אהבה וזוגיות

אהבה וזוגיות מהי אהבה? כיצד להתייחס למושא אהבתנו? האם אהבה ונישואין הם חיבור הכרחי או בכלל חיבור נכון? “במקום בו שולטת האהבה, אין כוח רצון. במקום בו

חיבוק

תשוקה בנישואין

תשוקה בנישואין כלים יישומיים לחידוש התשוקה מדוע גם בזוגיות טובה אנו חווים ירידה בתשוקה ובתחושת החיוניות? אהבה – זקוקה לביטחון, ותשוקה – זקוקה לחידוש והתרגשות.  אנחנו

שעות פעילות

יום א ב’ ג’ ד’ ו’:  09:00 – 17:00

יום ה’ ארוך:      09:00 – 21:00

הקמת אתר ותוכן נחמה ויורם מדן © עיצוב שי צאודרר מקודם ע”י וובקלאב קידום אתרים מדיניות פרטיות צור קשר

יורם מדן

חוקר ולומד אהבה, 20 שנה מטפל ברגשות דרך הגוף, מכשיר מטפלים ומנחה בכיר לאינטימיות זוגית.

השארת תגובה