טיפול בכאב

טיפול אינטגרטיבי במגע ושיחה

הצוואר תפוס? הגב כואב לאחר תקופה מתישה? סובלת מכאבים לפני מחזור? מגבלה בתנועה בכתף עם כאב? בזמן האחרון כל השרירים כואבים?

הכאב מאותת לנו שהגוף יצא מאיפוס

טיפול בכאב יכול להיות מבוסס על מגוון רחב של אמצעים, כלים ושיטות. הטיפול מתבצע בהתאם למצבו של המטופל ובהתאם לצרכים שלנו. מכאן החשיבות הגדולה של אבחון המצב על ידי המטפל, והיכולת שלו להבין את הצרכים של המטופל, בהתאם לכך להכין לו תוכנית טיפול מתאימה.

המטפל יכין למטופל תוכנית טיפול, הן בהתאם לסוג הכאב שהוא חווה, למצבו הבריאותי והפיזי, וכן בהתאם לתנאים אחרים, בין אם זה גילו, היסטוריה רפואית, סוג הפעילות בה הוא עוסק ועוד. אי אפשר לקבוע למטופל תוכנית טיפול מבלי שאנחנו יודעים בדיוק מה מצבו, מה הוא חווה ומה הוא צריך.

על מנת להימנע מטיפול בכדורים או דברים אחרים, מוטב ללכת על אלמנטים של טיפול טבעי, כלומר טיפול באמצעות מגע, כמה שניתן. לכן, בשביל בכאב, בין אם זה שרירים תפוסים, בין אם תחושות כאב שנובעות מעומסים, תנועות לא נכונות או כל דבר אחר, אזי שנכון יותר לבצע את הטיפול באמצעות שיטות כגון, שיאצו, עיסויים, רפלקסולוגיה ועוד.

לפני שאנחנו נסביר כיצד מבצעים את הטיפול באמצעות שיטות אלה, חשוב לומר, בטרם מתחילים את הטיפול באחת מהשיטות, כחלק מתהליך האבחון, יש לשבת עם המטופל, לשאול אותו מספר שאלות על מצבו הרפואי, על תחושותיו, יש לבדוק האם הוא עבר פעם טיפול כזה, האם יש לו רגישויות שונות ועוד. ככל שאוספים יותר מידע, כך יהיה קל יותר להבין מה ניתן ומה לא ניתן לעשות, כיצד ניתן לטפל בו וממה צריך להימנע.

כיצד מבצעים טיפול באמצעות, שיאצו, עיסוי ושיחה.

כל אחת מהשיטות הנ"ל היא שונה, אף על פי ששלושתן מתייחסות למגע פיזי במטופל, שלושתן כמעט ואינן משתמשות באמצעים חיצוניים (להוציא שמנים שיכולים להקל על המגע), ושלושתן מתבססות אל טיפול בנקודות כאב מסוימות.

רפלקסולוגיה מתייחסת לטיפול בכפות הרגליים בעיקר, על פי תפיסה שכף הרגל שלנו מהווה סוג של מיקרוקוסמוס לגוף שלנו, על כן אם נטפל באזור מסוים, נוכל לחוש את הכאב, את הלחץ, שאנחנו חשים באזור מסוים בגוף שמקושר אליו.

שיאצו לעומת זאת, היא שיטת טיפול שמתבססת על הפעלת כוח באמצעות האגודלים, היא מסייעת בטיפול בתחושת כאב באזור עמוד השדרה, וכן באזורים אחרים בגוף, כולל במערכות פנימיות שלו. מדובר על הפעלת כוח שנועדה לשחרר אנרגיות כלואות ולהמריץ את הדם.

עיסויים, זו שיטה הרבה יותר נפוצה, שנועדה לשחרר מתחים, שרירים תפוסים, להקל בעומסים, ולייצר גמישות ותנועתיות רבה יותר בגוף. טיפול באמצעות עיסוי הוא מותאם לא רק על פי מצבו של המטופל, אלא גם על פי צרכיו. יש הבדל בין עיסוי לספורטאים לבין עיסוי לנשים בהריון או לכל אדם אחר. הטיפול מתבצע על פי הצרכים בהתאם לסוג העומס ותחושת הכאב שהמטופל חווה.

נכתב על ידי יום מידן – מומחה לטיפול אלטרנטיבי

טיפולים מתאימים

כשהכאב חדש

לעיתים מספיק טיפול קצר כדי לעזור לגוף להתאזן.
טיפול מתאים: עיסוי משולב / שיאצו / טווינה

כשהכאב נעשה כרוני 

יש צורך להתערב בכמה רמות כדי לחזור לאיזון:
ברמה הפיזית, שחרור שרירים ומפרקים
ברמה האנרגטית חיזוק אנרגיה, פתיחת חסימות
טיפול מתאים: עיסוי משולב /  שיאצו / טווינה/ כוסות רוח / מוקסה / טיפול בטן / רפלקסולוגיה

במקרים עקשניים 

צריך להתערב גם ברמת המחשבה והרגש כדי להגיע למקור הכאב,
להכיר דפוסים חוזרים של התנהלות בעולם שמביאים אותנו לאותן תוצאות שאנחנו לא אוהבים, 
וגורמים לנו כאב פיזי או רגשי.
טיפול מתאים: פסיכותרפיה גופנית

רוצה להיפטר מהכאב ?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00

יום שבת סגור