מסלול טיול בית לחם הגלילית

מסלול הליכה קצר - בית לחם הגלילית טיול פריחה

מסלול קצר שכיף ללכת בו מתחילת הגשמים, כשמופיעים פעמוני הגשם, המשך בפריחת הרקפות, פריחת הכלניות, סביב ט"ו בשבט, תחילת הלבלוב של האלונים סביב סוף פברואר, עם ניחוחות הפריחה של הקידה השעירה, עד ערב פסח עם פריחת הדרדרים הכחולים

בית לחם הגלילית פריחה
בית לחם הגלילית פריחה

טיול מבית לחם הגלילית אל תחנת הנזירים

מסלול למיטיבי לכת


המסלול עובר בדרך עפר המובילה לכפר הבדואי כעביה טבאש, שולי הכביש מאפשרים מנוחה ביער האלונים ותצפית על נחל ציפורי, לאחר מעבר בין בתי הכפר, המסלול צמוד לנחל ציפורי, עובר בין בוסתני רימונים, תאנים, וגידולים שונים המושקים ממימי הנחל, דרך עין יבקע(בצעירותינו קראנו לו מעיין הסוסים) לשם מגיעים בימי הקיץ ילדי הכפרים להתרחץ וגם להשקות את הסוסים, מתחנת הנזירים ממשיך טיילת סלולה שהוקמה ע"י רשות הניקוז של נחל קישון,  נגישה לנכים, עם פינות פיקניק. לפרטים על הטיילת

בית לחם הגלילית - טיול באזור שמורת אלוני אבא

ניתן להגיע ברכב עד הכניסה לאלוני אבא , שם להחנות את הרכב במגרש גדול בכניסה, לעבור את הכביש ולהכנס לשמורה המכילה שבילים מסומנים. חיסרון בימי שמש בעונת הפריחה עמוס שם מאוד, יתרון בימים מעוננים עד גשומים יש שם מסלול פחות בוצי ומסומן בו ניתן ליהנות מיער האלונים והפריחה העונתית

שמורת אלוני אבא
שמורת אלוני אבא פרה ביער

מסלול טיול מבית לחם הגלילית אל באר אבא - באר חבר'ה

לבאר הזאת יש לי קשר אישי, בני הצעיר וחבריו חשפו שיפצו וניקו את הבאר, בתקופה שהמתינו לגיוסם לצבא, הם עבדו שם כמה שבועות, בהם הרימו מהבאר השבורה את האבנים שמרכיבים אותה, בנו מחדש את שוליה, הוציאו ממנה פסולת רבה ואף משאבה ישנה, וניקוי את סביבותיה, לאחר גיוסם, יצא שמה של הבאר למרחוק, וחבורות של צעירים התכנסו שם.

היום איזור הבאר מגודר ואתם מוזמנים ליהנות ממנה ולקחת איתכם את האשפה כדי להשאיר אותה מזמינה גם לבאים אחריכם. בהמשך הדרך תוכלו להגיע גם לעין חזיז במרחק קצר.

באר אבא

מסלול טיול רגלי סביב בית לחם הגלילית ושדות אלוני אבא

זהו מסלול שאהוב עלי בתקופת קציר העומר בחודש אפריל, תוך כדי הטיול בשביל מסביב ליער תוכלו לראות משאיות וקומביינים ממהרים לקצור את החיטה לתחמיץ, ומשאירים אחריהם שבילים צהובים ירוקים, ריח הירק ניסע באוויר, יער האלונים מבריק בעליו החדשים.

בהמשך הדרך תוכלו לפגוש את כרמי הגפן ליין של אלוני אבא מלבלבים, תוכלו להמשיך לתוך אלוני אבא לסיור בין בתיה הטמפלרים, או לחזור כפי שמסומן במפה דרך בית העלמין המשותף של בית לחם ואלוני אבא, חזרה לתחילת המסלול.

מומלץ לחנות בחניה של חוות דרך התבלינים, לחזור לשם לאחר הטיול ולהינות ממבחר התבלינים והחליטות שיש לחווה להציע.

שדות אלוני אבא
מסלול סביב אלוני אבא שדה בקציר

אלו היו מספר טיולים שאספנו עבורכם באיזור בית לחם הגלילית

אנחנו, נחמה ויורם מדן, הבעלים והיוצרים של קסם המגע, מרגישים שאנחנו חיים בגן עדן. ושמחים לחלוק אתכם את השפע של היופי שיש לנו באיזור בית לחם הגלילית בארץ האהובה שלנו.

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00

יום שבת סגור