כיצד לטפל בכאבים בעזרת עיסוי מהרפואה הסינית

עיסוי טווינא

הטווינא היא שיטת פיזיותרפיה מסורתית, שמקורה בסין.

טווינה יורם ומטופלת

פירוש המילה טווינא הוא למשוך (Tui) ולתפוס (Na), הפירוש המילולי מתאר את שיטת הטיפול, המתבצע על ידי מגע דינמי ואנרגטי.

הטווינא משלבת טכניקות עיסוי לרקמות הרכות- השרירים והגידים, יחד עם אקופרסורה – לחץ סטטי בנקודות אנרגיה ספציפיות לאורך הגוף.

על פי שיטת הרפואה הסינית, הצ'י הוא אנרגיית החיים והוא הבסיס לבריאות נפשית ופיזית. זרימה הרמונית של אנרגיית הצ'י בתעלות הגוף, משחררת חסימות באיברים חיוניים, מנטרלת התפתחות רעלים ומעוררת כוחות ריפוי בגוף.

תורת הטווינא מתמקדת בזרימת אנרגית הצ'י כבסיס טיפולי, ובעזרת העיסוי פותחת את התעלות לזרימה מאוזנת של אנרגית הצ'י.

המטפל משתמש במגוון שיטות של מגע באמצעות כפות הידיים, הזרועות והמרפקים,  מפעיל לחץ ויוצר תנועה אקטיבית ואינטנסיבית בנקודות האנרגיה של הגוף. הלחיצות נעשות באותן נקודות אנרגיה המשמשות באקופונקטורה, אלא שהידיים והאצבעות מחליפות את מחטי הדיקור.

התנועה המופעלת משלבת טלטולים עדינים, מתיחות והנעה של המפרקים. פעולות אלו גורמות להמרצת הרקמות, חיזוק האיברים ולזרימת אנרגית הצ'י, התורמת לאיזון המערכת הגופנית והרגשית של המטופל.

אחד היתרונות של הטווינא הוא היכולת להתמקד בבעיה ספציפית ולטפל בה.

עיסוי הטווינא יעיל ביותר להפגת כאבים כרוניים ובעיות אורטופדיות כגון כתף קפואה, שרירים תפוסים, כאבי גב וכאבי צוואר. בעזרת הטווינא ניתן לטפל גם בכאבי ראש, מיגרנות, בעיות מעיים וכאבי מחזור.

הטווינא מסייעת בהקלה על עייפות מתמשכת, השבת האנרגיה וחיזוק היכולת להתמודד עם לחץ וחוסר איזון רגשי, משחרר את האנרגיה, מעלה אותה על פני השטח, מפזר אותה ומביא לזרימה בריאה ומאוזנת.

כטיפול הוליסטי, מתייחסת הטווינא אל התודעה והגוף כאל מכלול. אנרגיה בלתי מאוזנת יכולה להיגרם מסיבות גופניות כגון הזדקנות, עייפות, חולי, אורח חיים לא בריא וכן מסיבות רגשיות כמו לחץ, מתח וכדומה.

הטווינא עוסקת לא רק בריפוי אלא גם במניעת מחלות. על ידי שמירה על אנרגיית גוף מאוזנת, כל מערכות הגוף נמצאות באיזון, והבריאות נשמרת.

בתחילת הטיפול נערך אבחון למטופל באמצעות שאלון אודות אורח חייו, בריאותו הכללית, והבעיה הספציפית שבה הוא מעוניין לטפל. העיסוי נעשה בישיבה או שכיבה ובלבוש מלא ונוח .

רוצים לגלות עוד ?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00

יום שבת סגור

הקמת אתר ותוכן נחמה ויורם מדן © עיצוב שי צאודרר ז"ל
♥ מקודם ע"י וובקלאב קידום אתרים
ספא בצפון
מדיניות פרטיות
♥ הצהרת נגישות

♥ מפת האתר
צור קשר

נחמה מדן

יועצת זוגית, מומחית לאינטימיות ומיניות.
בעלים של קסם המגע הזוגי בבית לחם הגלילית.
04-9531159