עיסוי איורוודה

הידע לחיים ארוכים

איורוודה מה זה?

עיסוי איורוודה היא שיטת ריפוי הוליסטית שמקורה בהודו העתיקה.

על פי המסורת ההודית, עיסוי איורוודה היא שיטת הריפוי הקדומה בעולם והיא מהווה בסיס לשיטות ריפוי אחרות המוכרות כיום גם בעולם המערבי.

עיסוי איורוודה בספא

עיסוי איורוודה

החלק הראשון של עיסוי איורוודה נקרא "אביאנגה" שבו אתם מקבלים עסוי עדין ועוטף, עם כשני ליטר שמן שומשום חם שנשפכים על הגוף שלכם. משיכת השמן על הגוף מפזרת את החום מורידה את רמת המתח ומרגיעה את השרירים

החלק השני של עיסוי איורוודה נקרא "שירודרה" שהוא ניסוך שמן שומשום חם על המצח ועל איזור "העין השלישית" שהוא איזור בלוטת יותרת המוח. יוצרת הפעלה הרמונית של גלי המוח המביאה לרגיעה כללית ושלווה מדיטטיבית.

בסיום עיסוי איורוודה יחכו לכם בחדר חלוקים ונעלי בית, איתם אתם נכנסים להתרחץ במקלחת חמה.  בלובי הספא תוכלו להתרווח ולהתכבד בשתיה חמה ועוגה ביתית.

מומלץ להוסיף לפני עיסוי איורוודה 50 דקות של ריכוך הגוף בג'קוזי פרטי ומפואר עם נרות דולקים מסביב, מוסיקה רכה ופינת אירוח נעימה.

המהדרין מוסיפים, לפני העיסוי,  טיפול פילינג המתבצע מכף רגל ועד ראש. עם גרגירי המלח שמחטאים היטב את העור, מסיר תאים מתים ומנקה את נקבוביות העור. הטיפול מחדש את שכבות העור העליונות ומותיר את העור נקי, רך ונעים למגע.

עיסוי איורוודה מסורתית:

פירוש המונח איוורודה הוא מדע החיים (בסנסקריט: ayus=חיים, veda=ידע). זהו מדע הוליסטי העוסק באורח חיים בריא, ומציג שיטות ריפוי המתייחסות להבטים הגופניים, הנפשיים, החברתיים והרוחניים כאל מכלול הפועל בהרמוניה.

עיסוי איורוודה מתמקד בשתי מטרות עיקריות:

  1. רפואה מונעת- כיצד להמנע ממחלות ולשמור על בריאות תקינה באמצעות הקפדה על אורח חיים בריא.
  2. טיפול טבעי במחלות- לימוד שיטות ופעולות לטיפול במחלות וכאבים במטרה לרפא ולהחזיר את החולה לחיים רגילים.

חוקי הטבע של עיסוי אירוודה

חוקי עיסוי אירוודה, אותם חוקי טבע פועלים הן על האדם והן על הסביבה. לכן יש להביא את האדם, המורכב מרוח, גוף ונפש, להרמוניה עם הסביבה.

אירוודה מכירה בקיומם של שלושה כוחות ביקום. כוחות אלו מתקיימים בכל מערכות היקום – בנפשו ובגופו של האדם, ובכל מערכות הטבע שסביבו. איזון בין הכוחות האלה הוא תנאי לבריאות. כאשר הכוחות אינם מאוזנים בגוף, יופיעו מחלות ומצוקות. מטרת האירוודה להסביר מהו הגורם לחוסר איזון בין הכוחות וכיצד ניתן להחזיר את הכוחות לאיזון מלא.

שלושת הכוחות הללו מכונים "דושות", ושמותיהם "ואטה" "פיטה" ו"קאפה".

  • ואטה –כוח החיים והתנועה. אחראי לזרימה של חומרים ואנרגיות, זרימת הרוח והאוויר, תנועת מחזור הדם, זרימת המחשבות.
  • פיטה – כוח החום והאש. אחראי לכך שחומר יוחלף בחומר אחר ויצור אנרגיה. זהו כוח האור, החום, אנרגיית השמש, חילוף החומרים בגוף.
  • קאפה – כוח החיבור. אחראי לכך שגופים שונים ימשכו זה לזה ושלחומר תהיה צורה. אחראי למבנה, לצורה, לשלד ולשרירים המהווים את גוף האדם.

כל דבר שקיים בטבע כולל את שלוש הדושות.

בתוך כל אדם קיימות שלוש הדושות, אך היחסים ביניהן משתנים ולכן בדרך כלל דושה אחת או שתיים יהיו דומיננטיות יותר. דבר זה מסביר מדוע לבני אדם יש הרבה מן המשותף, אולם לכל אחד הרכב גנטי יחודי של שלוש הדושות בהתאם לסביבה שבה הוא חי.

על פי תורת אירוודה, מאכלים, צבעים או קולות שונים משפיעים על הדושות בדרכים שונות. לדוגמא, תבלינים חריפים מחריפים את הדושה פיטה, אבל מאכלים קלים מאזנים אותה. היכולת להשפיע על הדושות ולאזן אותן, היא הבסיס לעקרונות המנחים של עיסוי אירוודה.

שיטת עיסוי איורוודה בספא

עיסוי איורוודה הכולל שמן על המצח

עיסוי איורוודה מעניק רוגע ושלווה, ממריץ ומעורר התחדשות. בנוסף, הטיפול תורם לחידוש וחיזוק העור ומסיר את הרעלים ממחזור הדם.

הטיפול הנפוץ ביותר באיורוודה הוא עיסוי בשמן, והוא מומלץ כטיפול יומיומי לחיזוק והזנת העור. כאשר הגוף יבש, והעור מחוספס, החיכוך הנגרם תוך כדי תנועה יוצר חום וכאב, המחמירים את הדושה-ואטה ומפריעים לזרימת האנרגיות בגוף.

הטיפול נעשה על ידי ניסוך שמן שומשום חם על המצח ועל איזור "העין השלישית", שהוא איזור בלוטת יותרת המוח.

שמני העיסוי מחליקים את החיכוך ומפזרים את החום לאורך כל הגוף במידה שווה. השמנים מזינים ומגמישים את העור ומחזקים את מערכת העצבים. הכמות הקטנה של השמן הנותר בעור לאחר העיסוי, נספגת בכל מערכות הגוף ומספקת התנגדות ללחץ הסביבתי ולטמפרטורה החיצונית.

לאחר עיסוי איורוודה מדווחים המטופלים על תחושת הרמוניה ורגיעה עמוקה.

אם אתם רוצים לתת מתנה יוקרתית למי שאתם אוהבים או לפנק את עצמיכם, אז עיסוי איורוודה הוא המתנה הכי אישית ומפנקת לאירועים מיוחדים כמו: יום הולדת, יום נשואין, סיום תפקיד או כהוכרה על מעשה טוב. זאת מתנה שמאוד מעריכים וזוכרים לאורך זמן.

מחיר עיסוי איורוודה

מחיר עיסוי איורוודה  75 דקות  480 ש"ח

מחיר חבילה זוגית מפנקת הכוללת: 50 דקות ג'קוזי פרטי + 75 דקות עיסוי איורוודה זוגי  1,080 ש"ח 

רוצים את הפינוק הטוב ביותר?

מלאו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע

שעות פעילות

יום א עד ו':  09:00 – 16:00

יום שבת סגור

הקמת אתר ותוכן נחמה ויורם מדן © עיצוב שי צאודרר מקודם ע"י וובקלאב קידום אתרים מדיניות פרטיות צור קשר

יורם מדן

מומחה לנושאים שקשורים לזוגיות כבר 20 שנה, עוזר לזוגות לגעת זה בזו, בשילוב המגע בגוף, ברגש ובתודעה. בשילוב סדנאות עיסוי בקסם המגע וגם בעזרת מגע פנימה פנימה.