סדנאות במשבר

מרכז העצמה זוגית

סדנאות זוגיות לחיזוק הקשר
רענון המיניות והעמקת האינטימיות

החלום הזוגי

החלום בתחילת הקשר הזוגי הוא שבעזרת הזוגיות אוכל להיות יותר מי שאני, לבטא את עצמי במלא העוצמה ולהצליח יותר ביחד מאשר לחוד. זו מציאות אפשרית להגשמה בכלים פשוטים ליישום בחיי היום יום.

ללמוד לעזור האחד לשנייה להיות אמיתיים, נוכחים וקשובים עמוק בפנים, זהו ביטוי האהבה הכי גדול שיש. מה שהופך את הזוגיות למרחב צמיחה והתפתחות אישית.

סדנאות זוגיות מועברות בבית לחם הגלילית בצפון הקרוב על ידי נחמה ויורם מדן, מומחים לאהבה, חיזוק הקשר, אינטימיות זוגית ומיניות קשובה.

סדנת מרתון זוגי

כדי להציל את הזוגיות

לעצור את ההתדרדרות,
לחדש את השיתוף
ולבנות מחדש את הזוגיות.

אירוח מלא כולל לינה ושהייה
עם ליווי צמוד במשך יומיים.

סדנה זוגית
יורם מדן

המשברים

המשברים לא חסרו לנו, משבר אחרי לידה, מגורים אצל ההורים, וכבר מגיל 22 הכרנו את הטיפול הזוגי שהפך להיות חלק מחיינו במשך 20 השנים הבאות.  התסכול של עצירת ההתפתחות האישית בעקבות לידת בננו הבכור, התחייבויות שונות כמו השרדות ופרנסה לא נתנו לנו מקום לעצמנו, והדפוס שתפס מקום בחיינו היה שנחמה כועסת ואני מסתגר.

הבית של נחמה

ההורים של נחמה היו טבעונים אדוקים, עוד בזמן שהטבעונות הייתה חדשה ודי מוזרה. בנוסף הם היו נאמנים לחיי צנעה וחסכנות. לדוגמה, עם המים של המקלחת היו משקים את הגינה בה גידלו  את הירקות האורגניים שנחמה קיבלה לבית הספר בתוספת שקדים לפינוק, וזאת בזמן שכל הילדים היו אוכלים ממתקים. אביה אהב את העשייה, היתה לו חדוות יצירה מלווה בדייקנות וקפדנות,  ואילו אימה, מהצד השני, היתה מסייעת לכולם בעשייה והקשבה.

היציאה ממשברים

מכיוון שהתחלנו את חיינו הבוגרים בגיל צעיר, לא הספקנו להתפתח ולהתבגר בקצב הטבעי של החיים, וכל משבר שהופיע הניע אותנו ללמוד עוד על עצמנו בעזרת טיפולים זוגיים וקורסים להורות וזוגיות. כבר בגיל 23 נחמה בחרה להתמקצע, ללמוד עבודה סוציאלית, והתמחתה בטיפול זוגי ומשפחתי.

באחד המשברים שהיו קשורים גם לזוגיות וגם להורות החלטנו גם ללמוד גם משהו ביחד ובחרנו בלימודי שיאצו. במקביל נרשמתי ללימודי הנחיית קבוצות הורים כדי להיות הורה יותר טוב.

הגדילה

הלימודים וההתפתחות באמצעות שיטת “דרך הגוף”, שמעודדת את הבנת הנפש דרך הגוף, פתחו לנו חלון חדש שלא הכרנו, והוא לגלות שיש עוד אפשרויות לתקשר ולטפח זה את זה באמצעות מגע, מעבר למילים ולמחשבות. גילינו שהגוף כל הזמן אומר לנו מה קורה איתנו – הוא מתכווץ, הוא מתרחב או נמצא בהרמוניה. באמצעות הסימנים האלה הגוף משדר מה הנפש רוצה, וכאשר אנחנו בהאזנה קשובה, הנפש נרגעת ואיתה כל המכלול שהוא אני.

לעיתים, כשהייתי נעלב בזמן ויכוח נחמה הייתה שואלת “איפה זה מציק לך?”, ואז בעזרת מגע משחררת את האזור המתוח עד שהופיעה רגיעה ויכולנו להמשיך בשיחה עם הקשבה נקיה.

והיום, כשאחד מאיתנו נכנס למצב של מצוקה, השני מתגייס בשבילו, גם כשהתבטאות של המצב הזה מופיעה כתלונה, כעס או ביקורת.

הבנו שבעצם כל הסיפור של הזוגיות הוא לעזור אחד לשנייה להתחבר להוויה, אותה אנרגיה שקיימת בכל אחד וקשה לחוות אותה לבד. אנחנו זקוקים האחד לשנייה כדי לחוות אהבה, רגיעה והגשמה עצמית מלאה.

הגילוי

יש קסם במגע

בסביבות גיל 40 נחמה נסעה לסיני כדי להתבודד עם עצמה ולצבור כוחות, ויום אחד, כשהיא שוכבת על חוף הים, חפנה קומץ חול בכף ידה. תחושת החול הביאה לחוויה של אושר ולתובנה אינטואיטיבית מיידית שלמגע יש קסם. משם נולד השם “קסם המגע”.

הקמנו מרכז להעצמה זוגית באותו השם כדי להעביר הלאה את הפלא והאיכויות שיש למגע להציע בטיפול זוגי וטיפול אישי. זוגות באים אלינו, מפיגים מתחים, מגשרים על פערים ביניהם ובאמצעות המגע מגיעים להרגשה שהם אוהבים ואהובים, בצורה שהיא מעבר למילים, במקום הרמוני ושלם.

והיום

עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית גופנית ומטפלת זוגית 

מתמחה בטיפול בנשים שחוות דיכאון סביב גיל המעבר (מנופאוזה)
מעבירה מידע על דרכי טיפול שונות לדיכאון מעבר לטיפל התרופתי
מציעה טיפולי פסיכותרפיה גופנית וטיפולים זוגיים הכוללים סדנאות פרטיות שעוסקות באינטימיות, תקשורת לא מילולית ומיניות.

מנחה זוגות לאינטימיות ומיניות, פסיכותרפיה גופנית וטנטרה.

“מאז שהייתי ילד חלמתי על מקום שבו יהיה לי שקט מהמחשבות על מה שצריך לעשות ואהיה פנוי וקשוב לעצמי ולמי שאני רוצה להיות.”
מציע טיפולי פסיכותרפיה גופנית, טיפול במגע וסדנאות זוגיות שעוסקות באינטימיות, תקשורת לא מילולית ומיניות.​

שעות פעילות

יום א – ו’:  09:00 – 17:00

הקמת אתר ותוכן נחמה ויורם מדן © עיצוב שי צאודרר מקודם ע”י וובקלאב קידום אתרים מדיניות פרטיות צור קשר